PTT 5 Bin Sözleşmeli Personel Alımıyla İlgili 'Şaka Gibi' Gelişmeler

PTT 5 Bin sözleşmeli personel alımıyla ilgili geçtiğimiz gün yayımlanan duyuru aylardır PTT'de görev yapmak için bekleyen adayları adeta çileden çıkardı...

PTT 5 Bin Sözleşmeli Personel Alımıyla İlgili 'Şaka Gibi' Gelişmeler

PTT 5 Bin Sözleşmeli Personel Alımıyla İlgili 'Şaka Gibi' Gelişmeler

PTT 5 bin sözleşmeli personel alımı sözlü sınav sonucu hakkında resmi duyuru geçtiğimiz gün PTT'nin İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı sayfasından yayımlanmıştı. Yayımlanan duyuruda 5 bin sözleşmeli personel istihdamının ihtiyaç doğrultusunda yıla yayılarak yapılacağı, adayların sınav sonuçlarına http://sonuc.ptt.gov.tr/ adresinden erişim sağlayabileceği belirtilmişti. PTT tarafından yapılan bu duyuru tepkilere neden oldu. Hali hazırda personel alımı için başvuru, yazılı ve sözlü sınav derken adaylar 1 yıla yakın bir süre emek harcadılar, bunun sonucunda tekrar bir yıl kadar beklemeleri söz konusu oldu. Konuyla ilgili daha ivedi çözüm yerine personel alımının bir seneye yayılması adayların mağduriyetine yol açacaktır. PTT'nin personel ihtiyacı yoksa ya da ivedi bir personel ihtiyacı söz konusu değilse neden ilana çıkıldı? sorusu adayların kafasını kurcalayadursun, Genel Müdürlüğü'n konuyla ilgili memnuniyet oluşturacak bir açıklama yapıp yapmayacağı da merak ediliyor.

 PTT Duyurusunda hangi ifadeler yer almıştı? 

Şirketimizin personel ihtiyacının karşılanmasını teminen yapılan 2018/1 personel alımı sözlü sınav sonuçları açıklanmıştır.

Sözlü sınav sonucunda atanmaya hak kazanan adayların atama işlemlerine, sözlü sınav sonucunun ilan edildiği tarihten itibaren Şirketimizin ihtiyaçları doğrultusunda belirli dönemler halinde en geç 1 (bir) yıl içinde başlanacaktır.

Başarı puanına göre asil olarak yerleşen adaylar, atanma şartlarını taşıyıp taşımadıklarının tespiti için aşağıda yer alan bilgi ve belgelerle birlikte 31/12/018 tarihinden itibaren 15 gün içerisinde (14/01/2019 mesai sonuna kadar) Merkez Teşkilatına atanmaya hak kazananların PTT A.Ş. Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığına, Taşra Teşkilatına atanmaya hak kazananların ise ilgili PTT Başmüdürlüğü İnsan Kaynakları Birimine başvurmaları gerekmektedir.

BU SÜRE İÇİNDE MÜRACAAT ETMEYENLERİN ATANMA TALEPLERİ İŞLEMDEN KALDIRILACAK OLUP, AYRICA TEBLİGAT YAPILMAYACAKTIR.

Kamuoyuna duyurulur…

2018/1 Personel Alımı Sözlü Sınav Sonucu İçin Tıklayınız…

İstenen Belgelerin Listesi İçin Tıklayınız…

İş İsteme Beyannamesi Formu

Mal Bildirim Formu

Başka Kurum ve Kuruluşa Karşı Mecburi Hizmeti Bulunmadığına Dair Dilekçe Örneği

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu