PTT 5 Bin Sözleşmeli Personel Alımı için Geri Sayım Sona Eriyor (Sınava Girecekler Dikkat!)

PTT sözleşmeli 5 bin personel alımı yapıyor. PTT sınav tarihi, sınav sırasında ve sınava giderken dikkat edilmesi gerekenler ve daha fazlası kamu bülteni sitesinde.

PTT 5 Bin Sözleşmeli Personel Alımı için Geri Sayım Sona Eriyor (Sınava Girecekler Dikkat!)

Posta ve Telgraf Teşkilatı'nın 5 bin yeni sözleşmeli personel alımı için geri sayım sona eriyor. Sözleşmeli personel alımı için başvuru işlemlerini gerçekleştiren ve başvurusu kabul edilen adaylar 12 Ağustos 2018 tarihinde sınav heyecanı yaşayacak.

PTT personel alımı sınavları Ankara, İstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu, İzmir, Bursa, Adana, Antalya, Samsun, Van, Gaziantep, Diyarbakır, Trabzon, Eskişehir, Kocaeli, Kayseri, Konya, Malatya, Erzurum olmak üzere 17 şehirde eş zamanlı gerçekleştirilecek. PTT Uzman Yardımcısı, Ngsbahis Gişe ve Büro Görevlisi yazılı sınav süresi 120 dakika olacak, Avukat , Mühendis , Tekniker, Postacı yazılı sınav süresiyse 150 dakika olacak.

Sınavlar 10:00'da başlayacak. Yazılı sınav başladıktan sonra sınava ilk 15 dakika içinde gelen adaylar sınava alınırken, sınav salonundan ilk 30 ve son 10 dakika içerisinde hiç bir aday çıkarılmayacak. Adaylar sınava gelirken yanlarında sınav giriş kağıdı ve nüfus cüzdanı getirecekler. ayrıca adayların sınava gelirken yanlarında koyu siyah yumuşak uçlu kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi getirmesi gerekiyor.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA