Polis, Subay, Astsubay, Uzman Erbaş ve Er Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli Midir?

Kamuya personel alımlarında milyonlarca adayın en çok mağduriyet duyduğu konuların başında da yaş şartı geliyor.

Polis, Subay, Astsubay, Uzman Erbaş ve Er Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli Midir?

Zamanında Fetullahçı Teröristlerin KPSS ,Polis sınavları ve diğer sınavların sorularını çalmasıyla atama haklarını yitiren, yüksek puan almalarına rağmen hayallerindeki mesleğe kavuşamayan adaylar, Cumhurbaşkanı Erdoğan, iktidar partisi ve muhalefet partilerinden kendilerine yönelik bir kaç senelik yaş esnekliği müjdesini bekliyor.

KAMU BÜLTENİ UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLA

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK MEMUR ADAYI GRUBUNA KATILIM İÇİN TIKLA

TWİTTER'DAN BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA.

Konuyla ilgili kurum ve kuruluşlara defalarca elektronik Kolaybet posta yolladıklarını, bir çok milletvekili ve bakanla bu konuya ilişkin konuştuklarını belirten adaylar, yaş şartında şimdiye kadar kendilerinin yüzünü güldürecek bir açıklama gelmemesinden yana dertli. Önümüzdeki dönemde Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin aktif olarak hayata geçirilmesiyle birlikte belki bürokratik sürecin hızlanabileceği ve en azından bir kaç yaş esneklik sağlanabileceği umuduyla bekleyen adayların, yüzlerini güldürecek müjdeli haber gelir mi bilinmez.

Fakat Kamu Bülteni olarak kamu personeli alımlarında yaş sınırına takılan adayların sesine kulak vermeyi, sorunlarını doğrudan dinlemeyi sürdüreceğimize söz veriyoruz. Bize destek olmak için haberlerimizi sosyal medyada paylaşabilir, mobil uygulamamızı ücretsiz indirebilir grubumuza katılabilirsiniz.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA