ÖSYM'ye Memur Alımı için Başvurular Sürüyor

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'na uzman yardımcısı alımı için başvuru işlemleri 2 Ocak'a kadar devam edecek. Başvuru genel şartları, özel şartları ve diğer detaylar bu haberimizde.

ÖSYM'ye Memur Alımı için Başvurular Sürüyor

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'na uzman yardımcısı alımı için başvuru işlemleri 2 Ocak'a kadar devam edecek. Başvuru genel şartları, özel şartları ve diğer detaylar bu haberimizde.

17 Aralık 2019 Salı 19:14
ÖSYM'ye Memur Alımı için Başvurular Sürüyor

ÖSYM'ye Memur Alımı için Başvurular Sürüyor

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'na uzman yardımcısı alımı için başvuru işlemleri 2 Ocak'a kadar devam edecek. Yazılı ve sözlü sınav olmak üzere iki aşamalı giriş sınavı ile uzman yardımcısı alımı yapılacağına dair duyuru geçtiğimiz günlerde gelmiş, ÖSYM'nin resmi duyurusunda uzman yardımcısı alımı için, "Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığında (ÖSYM) Genel İdare Hizmetleri sınıfından 8 inci dereceli kadroya atanmak üzere toplam 12 (On iki) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Uzman Yardımcısı alınacaktır. Giriş sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalıdır. Yazılı sınav 26/01/2020 Pazar günü Ankara’da yapılacaktır. Giriş sınavının yazılı bölümüne katılmaya hak kazanan adaylar ile yazılı sınavın yapılacağı adres ve sınav saatleri; ÖSYM Başkanlığının (ais.osym.gov.tr) internet sayfasında yazılı sınavdan en az 10 gün önce ilan edilecektir. Adaylar sınava giriş belgelerini ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden alacaklardır, ayrıca sınava giriş belgesi düzenlenmeyecektir." ifadelerine yer verilmişti.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI VE KONTENJAN DAĞILIMI

Başvuru yapacak adayların aşağıdaki bölümlerden mezun olması gerektiğine dikkat çekilen duyuruda başvuru genel şartları da sıralandı. 

1) 2018 veya 2019 yıllarında yapılan KPSS Lisans sınavları sonucunda, yukarıdaki tabloda yer
alan puan türlerine göre Arapça ve Rusça alanlarında asgari 70 puana, diğer alanlar için ise tabloda
yer alan puan türlerine göre en az birinden asgari 75 puana sahip olmak. Müracaat şartlarını taşıyan adaylar başvuru süresi içerisinde 2018 veya 2019 yılı KPSS Lisans puanları esas alınmak suretiyle
en yüksek puandan başlamak üzere sıralamaya tabi tutulacaktır. En yüksek puan alan adaydan
başlanarak, ilan edilen kadro sayısının 20 katı kadar aday yazılı sınava davet edilecektir (Sonuncu
aday ile aynı puana sahip olanlar da giriş sınavına alınacaktır).
2) Yurtiçinde en az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin yukarıdaki tabloda belirtilen bölümlerinden
birini veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim
kurumlarından birini bitirmiş olmak.
3) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.
4) Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış
olmak.
5) Devamlı olarak görev yapmasına engel olabilecek, daimi vücut ya da akıl hastalığı ile vücut
sakatlığı ya da özrü bulunmamak. 

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

Başvuru işlemlerine dair ÖSYM tarafından yapılan bilgilendirmede, "2018 veya 2019 yıllarında yapılan KPSS Lisans sınavları sonucunda, 100 puan üzerinden tabloda yer alan puan türlerine göre asgari puana sahip olan adaylardan, Kurumumuzdan görev talebinde bulunacaklar, bu ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten başlamak üzere 02/01/2020 tarihine kadar, Başkanlığımızın (ais.osym.gov.tr) internet adresinde yer alan “Sınav Başvuru Formu” nu doldurarak internet ortamında müracaat edeceklerdir." denildi.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA

Son Güncelleme: 17.12.2019 19:20
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.