ÖSYM KPSS Şartsız Personel Alımlarında Sona Gelindi!

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Kurumunun yayınlamış olduğü ilanda 15 adet sözleşmeli personel alımının yapılacağı açıklandı.İlanın detaylarında ise kaç kişilik kontenjan verildiği,şartların neler olduğu açıkça belirtildi.Detaylar haberimizde.

ÖSYM KPSS Şartsız Personel Alımlarında Sona Gelindi!

Türkiye Cumhuriyeti Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) nin resmi internet sitesinde ve Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesinde 15 sözleşmeli uzman personel alımı için giriş sınavı yapılacağı duyurulmuştu. 13 Şubat 2017 Pazartesi günü başlayan başvurularda son gün yarın.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi internet sitesinden yapılan duyuruda   adaylara giriş sınavının Ankara’da 4 Nisan 2017 Salı günü yapılacağı bildirildi. Başvuruda bulunacak adaylardan istenen şartlar ise

  1. Türk vatandaşı olmak 
  2. Duyuruda belirtilen bölümlerden mezun olmak ve bölümüyle ilgili YDS şartını yerine getirmiş olmak
  3. Kamu haklarından mahrum olmamak
  4. Herhangi bir suçtan mahkûm olmamış olmak
  5. Erkek Anadolucasino adayların askerlikle ilişkisinin olmaması
  6. Adayın görevini sürekli yapmasını engelleyecek bir sağlık sorununun olmaması olarak açıklandı.

Sınava katılmak isteyen adaylar Sınav Başvuru Formunu bilgisayarda eksiksiz olarak doldurmalı, forma fotoğraf yapıştırmalı ve formun çıktısını alıp imza atmalıdır. Daha sonra istenen diğer belgelerle birlikte Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetler Dairesi Başkanlığı,06800 Bilkent/Ankara adresine posta yoluyla göndererek veya belgeleri elden teslim ederek başvuru yapabilirler.

ÖSYM nin yaptığı duyuruya ulaşmak için tıklayınız…

Kamubulteni.com KONYA