ÖSYM 2019/1 ile Personel Alımı Başvuruları 26 Mart'ta Sona Erecek ( 25 Bin TL Maaş)

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nın sözleşmeli personel alımı için başvuru işlemleri 26 Mart 2019 tarihi itibariyle sona erecek.

ÖSYM 2019/1 ile Personel Alımı Başvuruları 26 Mart'ta Sona Erecek ( 25 Bin TL Maaş)

ÖSYM 2019 / 1 ile  25 Bin TL Maaşla Personel Alımı Başvuruları 26 Mart'ta Sona Erecek

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nın sözleşmeli personel alımı için başvuru işlemleri 26 Mart 2019 tarihi itibariyle sona erecek. ÖSYM'nin resmi internet sayfasından geçtiğimiz gün yapılan resmi bilgilendirmede, ÖSYM'ye 12 ile 25 bin TL maaş aralığında sözleşmeli bilişim personeli alımı yapılacağı, ilgili personel alımı için başvuru yapacak adayların başvuru kılavuzu ve formuna www.osym.gov.tr adresinden erişim sağlayabileceği belirtilmişti. Başvurular 26 Mart'ta sona erecek, sonuçlar daha sonra sonuc.osym.gov.tr adresinden ilan edilecek. ÖSYM'den yapılan resmi duyuruda ayrıca şu ifadelerin yer aldığı görüldü:  

Başkanlığımız Bilgi Güvenliği ve Yönetimi Daire Başkanlığı emrinde istihdam edilmek üzere, 31/12/2008 tarih ve 27097 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan "Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik"in sekizinci maddesi uyarınca,  2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (%70) ile yabancı dil puanının yüzde otuzunun (%30) toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun on (10) katı aday arasından, Başkanlığımız tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav sonucunda oluşacak başarı sırasına göre 5 (Beş)  Sözleşmeli Bilişim Personeli alınacaktır.

Başvurular, 11 Mart 2019 tarihinde başlayacak olup 26 Mart 2019 tarihinde mesai bitiminde sona erecektir. Adayların sınava katılabilmesi için Sınav Başvuru Formunu bilgisayar ortamında eksiksiz olarak doldurup fotoğraf yapıştırdıktan sonra, formun çıktısını imzalamak suretiyle Ek’te belirtilen belgelerle birlikte, Başkanlığımızın Üniversiteler Mahallesi, İhsan Doğramacı Bulvarı No:1 Bilkent/ANKARA 06800 adresinde bulunan İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetler Dairesi Başkanlığına, şahsen veya posta yoluyla başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylara sınavın yapılacağı tarih ve saat, ÖSYM Sonuç Sistemi üzerinden https://sonuc.osym.gov.tr adresinden ilan edilecektir.  Giriş sınavı sözlü usulü ile 16 Nisan 2019 tarihinde ÖSYM Üniversiteler Mahallesi, İhsan Doğramacı Bulvarı No:1 Bilkent/ANKARA adresinde yapılacaktır. Aynı gün bitmemesi halinde takip eden günlerde sözlü sınava devam edilecektir.

Sınava Başvuru Şartları ve Genel Bilgiler aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.


Kamuoyuna önemle duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI


Sınava Başvuru Şartları ve Genel Bilgiler 

Başvuru Formu