Ortaöğretim Mezunlarından Subay, Astsubay ve Polis Alımı için Kritik Sınav! 2019 YKS Başvurular Başlıyor

Ortaöğretim mezunlarından astsubay alımı, subay alımı, polis alımı başvurusu yapmak isteyen adayların dört gözle beklediği duyuru yayımlandı. 2019 YKS başvuru işlemleri yarın başlıyor. 2019 yılında MSÜ ve 2019 PMYO'ya başvuru yapacak adaylar dikkat, YKS için başvuru yapmanız şart.

Ortaöğretim Mezunlarından Subay, Astsubay ve Polis Alımı için Kritik Sınav! 2019 YKS Başvurular Başlıyor

Polis Meslek Yüksekokulları, MSÜ gibi sınavlara katılabilmek için adaylarda aranan şartlar arasında gösterilen Yükseköğretim Kurumları sınavı için beklenen duyuru geldi. 2019 YKS başvuruları yarın ÖSYM resmi internet sayfasından yapılabilecek. Önümüzdeki dönemlerde harp okulları ve PMYO'lara başvuru yapabilmek için adayların YKS'dan belirlenen şartları yerine getirebilmesi gerekiyor. Milli Savunma Üniversitesi'nin astsubay ve subay adayı öğrenci alımı için başvuru süreci devam ederken, önümüzdeki dönemlerde bu gibi alımlara başvuru yapmak isteyenlerin YKS'yi es geçmemesi gerekiyor. 

POLİS, BEKÇİ, ASTSUBAY, SUBAY ALIMI, ÖZEL SEKTÖR YÜKSEK MAAŞLI İŞ FIRSATLARI İÇİN TIKLA VE KAMU BÜLTENİNİ İNDİR. 

KAMU BÜLTENİ GRUBUNDA KADIN-ERKEK POLİS, ASTSUBAY, SUBAY ADAYLARIYLA TANIŞABİLİR, BİLGİ ALIŞVERİŞİNDE BULUNABİLİRSİN. KATILIM İÇİN TIKLA.

YKS'YE KİMLER BAŞVURABİLİR

Yükseköğretim Kurumları sınavına başvuru yapabilmek için adayların 2018-2019 öğretim yılında ortaöğretim kurumlarının son sınıfında okuyor olması, ortaöğretim kurumlarının son sınıflarında beklemeli durumda olması, ortaöğretim kurumlarını bitirmiş olması ya da ortaöğretimlerini yurtdışında tamamlamış olması gerekli.  2019 YKS başvuruları ÖSYM resmi internet sayfası üzerinden 12 Şubat ile 6 Mart 2019 tarihleri arasında kabul edilecek. Sınav ücreti TYT, AYT, YDT gibi oturumların her biri için 50 TL olarak belirlendi, ilgili tarihlerde başvurusunu yapamayan adaylar 19 Mart'ta ais.osym.gov.tr üzerinden geç başvuru farkını ödeyerek başvurularını tamamlayabilir. 2019 YKS Haziran ayında uygulanacak.  Oturum tarihleri için TIKLAYIN.

MSÜ'DE YKS ŞART!

SUBAY VE ASTSUBAY ADAYI ÖĞRENCİ ALIMI İÇİN BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

2019 MSÜ başvuruları devam ediyor. 2019 MSÜ başvuru şartları için TIKLAYIN.

PMYO'DA DA YKS ARANIYOR

GEÇTİĞİMİZ YIL YAYIMLANAN 2018 PMYO BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

a) T.C. vatandaşı olmak,
b) Lise ve dengi okul mezunu olmak,
c) Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2018 yılı içinde yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) TYT puan türünden en az (260,00) ham taban puan almış olmak; Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü olanların eş ve çocuklarından Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2018 yılı içinde yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) TYT puan türünden en az (150,00) ham taban puan almış olmak, (NOT: Emniyet Teşkilatında çalışan veya Emniyet Teşkilatından emekli olanların eş ve çocukları bu kapsamda yer almamaktadır.)
ç) 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, sınavın yapıldığı yılın ekim ayının ilk günü itibarıyla  (1 Ekim 2018) 18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmak, (31 Aralık 1993 – 01 Ekim 2000 tarihleri arasında doğmuş olmak)
d) Bayanlar için 162 cm. erkekler için 167 cm. den kısa boylu olmamak, beden kitle indeksi, 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak,
e) Sağlık durumu yönünden, Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirlenen koşulları taşımak, 
f) Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adlî veya idarî soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idarî yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak,
g) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile, adayın kendisinin ve evli ise eşinin;
1) Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak,
2) Affa uğramış veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlardan dolayı mahkûm olmamak veya bu suçlardan dolayı devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak veya kovuşturması uzlaşma ile neticelenmemiş olmak,”
ğ) Eğitim-Öğretim yılının başlangıç tarihi itibariyle bir siyasi partiye veya siyasi parti kollarına üye bulunmamak,
h) Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,
ı) Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,
i) Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak.
j) Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması olumlu olmak,
k) Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
16 Yorum