Ortaöğretim KPSS 85 Üzeri Alanlar Nerelere Başvurabilir? Lise KPSS 85, 86, 87, 88, 89, 90 ve Üzeri Puanla Memur Alımları

Lise KPSS'den 85 üzerinde puanı olan adaylar hangi memurluklara başvuru yapabilecek? Hangi kurumlar 85 KPSS ile , 86 KPSS ile , 87 KPSS ile , 88 KPSS ile , 89 KPSS ile , 90 KPSS ile ve 90 üzeri KPSS ile kamu personeli alımı yapmaktadır? İşte son bilgiler ve detaylar.

Ortaöğretim KPSS 85 Üzeri Alanlar Nerelere Başvurabilir? Lise KPSS 85, 86, 87, 88, 89, 90 ve Üzeri Puanla Memur Alımları

KPSS'den 85 ve 90 üzeri alanlar nerelere başvurabilir?

KPSS lise düzeyinden 85, 86, 87, 88, 89, 90 ve üzerinde puan alan adaylar, hangi memur alımlarına başvuru yapabileceğini araştırmaya başladı. Biz de Kamu Bülteni olarak bu yazımızda KPSS 'den 85 üzeri alan adayların hangi memur alımlarına başvuru yapabileceği konusuna değindik.

BELEDİYE MEMUR ALIMI

Belediyeler bünyesine ikamet şartı olmadan en az lise mezunları arasından kamu personeli alımı yapılmaktadır. Zabıta memuru, itfaiye eri, VHKİ, sekreter, düz memur ve kamu personeli alımlarına KPSS liseden 85 üzeri alan adaylar başvuru yapabilecek.  Adaylar özel şartları da sağlaması durumunda ilanlara müracaatını yapabilir.

ADLİYE VE CEZAEVLERİNE MEMUR ALIMI

Adalet Bakanlığı ile CTE, yakın zamanda Türkiye geneli 10 bin kamu personeli alımı yapacak. En az lise mezunları arasından yapılacak memur alımında 70 KPSS şartı olacak ve alınacak sayının 5-20 katı arasında aday (kadroya göre değişiyor) mülakata çağrılacak. Bu nedenle KPSS 'den 85 üzeri alan adayların bu konudaki şansları oldukça yüksek.

ÜNİVERSİTELER

Üniversitleere yapılan sağlık personeli, büro personeli ve tekniker ile teknisyen kadrolara alımlar , KPSS sınırı olmadan yapılıyor. KPSS'den 85 üzeri alan adayların bu ilanlardaki şansı oldukça yüksek.

KPSS TERCİHLERİ İLE MEMUR ALIMI

KPSS tercihleri ile kamu kurumlarına en az lise mezunlarından memur ataması yapılacak. 30 Aralık günü başlayacak tercihlerde KPSS 'den 85 üstü alan adayların şansı oldukça yüksek. İlan başvurusu başladığında haberdar olmak için TIKLAYIN

DİĞER KURUMLARA ALIMLAR

KPSS 'den 85 üzeri alan aday,ar MSB, Diyanet, Jandarma, Sahil Güvenlik , Danıştay, Yargıtay ve daha birçok kurumun memur alımlarına başvuru yapabilecek. 

85, 86, 87, 88, 89, 90 ve üzeri KPSS ile memur alımlarından bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirebilirsiniz.

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN