Orman Muhafaza Memuru Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

Orman Genel Müdürlüğü , orman muhafaza memuru alımı başvuru ekranı bugün açıldı. KPSS puanı ile yapılan başvuruların detayları, başvuru şartları ve başvuru ekranı kamubulteni.com 'da.

Orman Muhafaza Memuru Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

Orman Genel Müdürlüğü , orman muhafaza memuru alımı başvuru ekranı bugün açıldı. KPSS puanı ile yapılan başvuruların detayları, başvuru şartları ve başvuru ekranı kamubulteni.com 'da.

28 Ocak 2019 Pazartesi 16:03
Orman Muhafaza Memuru Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

OGM kamu personeli alımı başvuru ekranı açıldı.

Orman Genel Müdürlüğü tarafından 2018 yılında yayımlanan duyuruda , orman muhafaza memuru kadrosunda istihdam etmek üzere kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. 15 farklı şehre yapılan kamu personeli alımında başvuru şartları ve başvuru ekranı kamubulteni.com 'da.

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

Orman Muhafaza Memuru alımında dağılım şu şekilde;

İL

ADET

ARTVİN

2

BARTIN

1

BİLECİK

1

BURSA

1

ÇANKIRI

1

DÜZCE

1

ESKİŞEHİR

1

GİRESUN

1

KASTAMONU

2

KIRKLARELİ

2

KÜTAHYA

1

MUĞLA

1

ORDU

2

SİNOP

2

SİVAS

1

TOPLAM

20

BAŞVURU ŞARTLARI

Orman Muhafaza Memuru alımı başvuru şartları şu şekilde;

 • 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak,
 • Tam Teşekküllü Sağlık Kurum ve Kuruluşlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli) sağlık kurulu raporu almak, (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)
 • 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2018-KPSSP93) en az 70 puan almış olmak,
 • Yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinden mezun olmak.

BAŞVURU ŞEKLİ

Orman Muhafaza Memuru alımında başvurular bugün başladı. OGM resmi internet sayfası üzerinden yayımlanan duyuruda başvuru ekranının açıldığı ve Orman Muhafaza Memuru alımı başvurularının alınmaya başladığına yer verildi.

Başvuru ekranı için TIKLAYIN

SÖZLÜ MÜLAKAT DETAYLARI

OGM tarafından yapılan açıklamada sonuçlar ile mülakat aşamaları hakkında şu ifadelere yer verildi:

Sözlü ve uygulamalı sınava katılmaya hak kazananların isimleri, sınava katılacakları yer ve saati 18.02.2019 tarihine kadar www.ogm.gov.tr internet adresinde ilan edilecek olup sözlü ve uygulamalı sınavlar 04.03.2019-15.03.2019 tarihleri arasında Antalya ilinde yapılacaktır.

Adaylar sınava gelirken yanlarında;

 • Başvuru formu
 • Fotoğraflı ve onaylı kimlik belgesini

bulundurmak zorundadır.

SINAV KONULARI

1- Sözlü sınav konuları;

 • Genel kültürü, 15 puan

2- Uygulamalı sınav konuları;

 • Orman yangınlarına müdahale yöntemlerine yönelik uygulamalar, 17 puan
 • Amenajman planı ve harita okuma bilgisine yönelik uygulamalar, ormanların yasadışı faaliyetlerden korunması yöntemlerine yönelik uygulamalar,  orman sağlığını tehdit eden zararlı organizmalar ve bunların meydana getirdiği zararlar ile mücadele yöntemlerine ilişkin uygulamalar, 17 puan
 • Fidan üretimi, dikimi, bakımı ve silvikültür tekniklerine yönelik uygulamalar, 17 puan
 • Ağaçların kesilmesi, kesilmiş ağaçlardan en yüksek değerdeki ürün kompozisyonunu elde etmeye yönelik boylama ve mesaha işlemlerine ilişkin uygulamalar, 17 puan
 • Mesleğe yönelik fiziki dayanıklılık ve yeterlilik hususları, 17 puan

Sınav komisyonunun her bir üyesi tarafından verilen puanlar ayrı ayrı tutanağa geçirilir ve üyelerin yüz tam puan üzerinden verdikleri notların aritmetik ortalaması alınarak adayların sözlü ve uygulamalı sınav puanı tespit edilir. Sözlü ve uygulamalı sınavda yüz üzerinden toplam en az 70 puan alanlar başarılı sayılır.

TÜM KAMU PERSONELİ ALIMLARINDAN BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.