Orman Genel Müdürlüğü (OGM) 78 Şehre Kadrolu 700 İşçi Alımı Yapacak

Orman Genel Müdürlüğü tarafından bir duyuru yayımlandı ve kadrolu olarak 78 şehirde istihdam etmek üzere 700 işçi alımı yapılacağına yer verildi. KPSS şartı aranmadan yapılacak işçi alımında başvuru bilgileri yazımızda.

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) 78 Şehre Kadrolu 700 İşçi Alımı Yapacak

OGM 700 işçi alacak.

Orman Genel Müdürlüğü tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuurlarda 700 kadrolu işçi alımı yapılacağına yer verildi. Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca Genel Müdürlüğümüz taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere yapılacak işçi alımında başvurular 4 Ağustos günü İŞKU 'da başlayacak.

78 farklı şehre yapılacak işçi alımında kadrolar şu şekilde:

İş Makinesi Operatörü 200,

Greyder Operatörü 200,

Ekskavatör Operatörü 200,

Dozer Operatörü 60,

Traktör Operatörü 40.

İLAN METNİ

Resmi Gazete 'nin bugünkü sayısında yayımlanan ilan metni şu şekilde:

Adaylarda aranacak genel ve özel şartlar ile diğer bilgiler İŞKUR açık iş ilanlarında belirtilecektir. Bu ilanlar 04-10/08/2020 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yayımlanacaktır. İlanda belirtilen şartları taşıyan adaylar ilan süresince başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklardır.

Sözlü ve Uygulamalı Sınava, iş ilanında belirtilecek kadro sayısının 4 (dört) katı kadar aday çağrılacaktır. Bu adaylar noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecektir. Kura yeri ve tarihi İŞKUR açık iş ilanında belirtilecek olup ilgili Orman Bölge Müdürlüğü internet sitesinden de ayrıca duyurulacaktır. Bununla ilgili olarak adayların adreslerine yazılı tebligatla bildirim yapılmayacaktır. İlan edilecek tüm pozisyonların deneme süresi 4857 sayılı İş Kanunu uyarınca iki aydır.

İşçi alım süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler, adaylardan istenilecek evraklar ile Sözlü ve Uygulamalı Sınavın yeri ve tarihi Bölge Müdürlükleri internet sitesi üzerinden ilan edilecektir. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

BAŞVURU NE ZAMAN?

İlana başvurular 4 Ağustos günü başlayacak. Başvurular başladığında haberdar olmak için TIKLAYIN