Orman Genel Müdürlüğü 224 Sürekli İşçi Alımı Başvuruları Başladı

Orman Genel Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz günlerde alınan ancak daha sonra iki farklı yerden adayların başvuru yaptığı tespit edildiği için iptal edilen 224 sürekli işçi alımı başvuruları başladı.

Orman Genel Müdürlüğü 224 Sürekli İşçi Alımı Başvuruları Başladı

Orman Genel Müdürlüğü’nden personel alımı için kritik bir duyuru paylaşıldı. Geçtiğimiz günlerde açılan engelli ve eski hükümlü personel alımı kadrosu için yaşanan karışıklıktan dolayı başvurular yeniden alınacak.

Başvurular Neden Tekrarlanacak

Orman Genel Müdürlüğü, Resmi Gazete’de yayımladığı ilanda personel alımı başvurularının İŞKUR üzerinden yapılacağını duyurmuştu. Ancak yapılan incelemelerde başvuruların hem İŞKUR hem de kariyer kapısı üzerinden yapıldığı görüldü. Bu nedenle Bölge Genel Müdürlüklerinde başvuruları kabul edilen adaylar, sadece İŞKUR üzerinden başvuru yapanlar oldu. diğer adayların mağduriyet yaşamaması için başvurular tekrarlanacak.

Hangi Kadrolara Alım Yapılacak

Engelli Kadrosu:141 personel

Eski Hükümlü/TMY kadrosu:83 personel

Başvuru Şartları Neler?

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı için başvuru şartları İŞKUR resmi internet sitesinde yayımlandı ve her kadro için başvuru şartları değişiklik göstermketedir.

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Olacak?

Başvurular 2 Ocak-6 Ocak 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Daha önce hem İŞKUR hem de kariyer kapısı üzerinden başvuru yapan adayların bu sefer sadece İŞKUR üzerinden başvurması gerekiyor. Aşağıdaki link üzerinden yapılacak başvurular için işyeri türünü kamu olarak seçtikten sonra kamu ilanları karşınıza gelecektir.

İŞKUR’da şuan Orman Genel Müdürlüğünün iki farklı ilanı aktif olarak başlamış durumda. Engelli ve eski hükümlü kadrosuna başvuru yapmak isteyenlerin  ilanlarda yer alan şartları dikkatlice okuması gerekmektedir.

BAŞVURU SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /