OGM 45 Şehre En Az Lise Mezunu Kamu Personeli Alımı Yapıyor: Başvuru Ekranı Açıldı

OGM 2020 yılı kamu personeli alımı başvurusu başladı. Tarım ve Orman Bakanlığı isealim sayfası üzerinden başvuru ekranı açıldı. İşte ilanın başvuru detayları, alım yapılan kadrolar, alınacak personellerin istihdam edileceği şehirler ve başvuru bilgileri.

OGM 45 Şehre En Az Lise Mezunu Kamu Personeli Alımı Yapıyor: Başvuru Ekranı Açıldı

OGM 45 şehre kamu personeli alımı başvurusu başladı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından bir duyuru yayımlandı.  Yayımlanan duyuruda en az lise mezunları arasından 122 kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. Farklı kadrolara en az lise mezunlarından yapılacak personel alımının başvurusu bugün başladı.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. Maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere yapılacak personel alımında başvuru detayları ve başvuru bilgileri kamubulteni.com ‘da.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Orman Genel Müdürlüğü ilanına başvuru yapacaklarda aranan genel şartlar şu şekilde:

- 657 Sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

- 657 sayılı Kanun’un 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ek-1’de yer alan sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanun’un 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

- Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Personel alımı yapılacak kadrolar için özel şartlar şu şekilde:

- 2018 yılı KPSS (B) grubu olmak üzere KPSSP3 VE KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

- Son müracaat tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak,

- Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olanlardan Destek Personeli (Şoför) pozisyonuna başvuranlar için; - C sınıfı ehliyete sahip olmak, - Cinsiyeti Erkek olmak,

- Avukat pozisyonuna başvuranlar için; -Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak,

BAŞVURU EKRANI AÇILDI

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğünce yayımlanan duyuruda başvuruların bugün başladığına ve 12 Haziran 2020 tarihine kadar devam edeceğine yer verildi.

Başvurular http://isealim.ogm.gov.tr adresi üzerinden yapılacak.

Yukarıdaki linke tıklayın. Açılan sayfada  üstte bulunan e devlet kısmından giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra açılan ekranın sağ tarafında bulunan personel alımı ilanları kısmına tıklayıp başvurunuzu yapın.

İlana başvuru yapacaklarla bilgi alış verişi için  TIKLAYIN

İLANLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN