OGM 2083 İşçi Alımı Başvuruları İŞKUR Üzerinden Alınacak! İşte Başvuru Tarihleri

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü’ne 2083 geçici işçi alımı için başvuru işlemleri başlıyor.

OGM 2083 İşçi Alımı Başvuruları İŞKUR Üzerinden Alınacak! İşte Başvuru Tarihleri

Orman genel Müdürlüğü’nden geçtiğimiz günlerde yapılan resmi duyuruda 2080 geçici işçi ile 3 daimi işçi alımı için İŞKUR üzerinden başvuruların alınacağı belirtilmiş, başvuru tarihleri de resmi duyuruda yer almıştı.

Kadrolu ve geçici işçi alımlarını takip etmek için kamu bülteni mobil uygulamasını indirebilirsiniz. Kamu bülteni uygulamasını indirerek son iş haberlerinden anında haberdar olabilir, kadın erkek diğer adaylarla bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.

Uygulamayı ücretsiz indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanın:

ÜCRETSİZ İNDİRMEK İÇİN ==> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kamubulteni

OGM Geçici ve Kadrolu işçi alımları için başvuru işlemleri 14 Haziran 2021 tarihinde başlayacak, işlemleri 18 Haziran’da sona erecek. 

Resmi duyuruda , başvuru şartları ile diğer detayların ilgili tarihlerde İŞKUR üzerinde yayınlanacağı kaydedildi.

Duyuruda ayrıca şu ifadelere yer verildi:

GEÇİCİ VE DAİMİ İŞÇİ ALIM İLANI

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca Genel Müdürlüğümüz taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 2080 Geçici İşçi, 3 Daimi İşçi olmak üzere toplam 2083 işçi alımı yapılacaktır.

Adaylarda aranacak genel ve özel şartlar ile diğer bilgiler İŞKUR açık iş ilanlarında belirtilecektir. Bu ilanlar 14-18/06/2021 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yayımlanacaktır. İlanda belirtilen şartları taşıyan adaylar ilan süresince başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklardır.

Sözlü ve Uygulamalı Sınava, iş ilanında belirtilecek kadro sayısının 4 (dört) katı kadar aday çağrılacaktır. Bu adaylar noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecektir. Kura yeri ve tarihi İŞKUR açık iş ilanında belirtilecek olup ilgili Orman Bölge Müdürlüğü internet sitesinden de ayrıca duyurulacaktır. Bununla ilgili olarak adayların adreslerine yazılı tebligatla bildirim yapılmayacaktır. İlan edilecek tüm pozisyonların deneme süresi 4857 sayılı İş Kanunu uyarınca iki aydır.

İşçi alım süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler, adaylardan istenilecek evraklar ile Sözlü ve Uygulamalı Sınavın yeri ve tarihi Bölge Müdürlükleri internet sitesi üzerinden ilan edilecektir. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

İlan olunur.