Mut Belediye Başkanlığı KPSS Şartsız 2 Sözleşmeli Personel Alacak!

Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesinde Mersin Mut Belediye Başkanlığı tarafından sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu.İlanda KPSS puanı şartı yok.Adaylara mülakat uygulanacak.İlan ile ilgili diğer detaylar haberimizde.

Mut Belediye Başkanlığı KPSS Şartsız 2 Sözleşmeli Personel Alacak!

Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesinde bir personel alım ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilanda Mersin Mut Belediye Başkanlığı 2 sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu. Alımı yapılacak personeller 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli olarak istihdam edilecek ve harita mühendisi olacak. İlanda KPSS puanı şartı yok. Adaylara sözlü mülakat yapılacak. Sözlü sınavda adayların mesleki, genel kültür, kavrayış, ifade ve temsil kabiliyeti, davranış ve mesleğe uygunluğu gibi niteliklere sahip olup, olmadığı göz önünde bulundurulacak sözlü ve uygulamalı sınava girmeye hak kazanan ve belirtilen şartları taşıyanlar sözlü ve uygulamalı sınava çağrılacak. Sözlü ve uygulamalı sınavda adayların sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışların göreve uygunluğu, özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı, genel kültürü ve genel yeteneği, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı değerlendirilecek. Başvurular 14 Mart Salı günü başladı 17 Mart Cuma günü sona erecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

 1. 657 Sayılı Devlet Memuru Kanununun 48. Maddesi şartlarını taşıyor olmak
 2. Atanmak istediği unvanla ilgili belirtilen öğrenim şartı ve diğer nitelikleri taşıyor olmak
 3. Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık Pashagaming şartlarını taşımak (Sözlü sınav sonucu başarılı olan adaylardan istenecek.)
 4. Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi olmamak
 5. İlan tarihinden önce Mut İlçesi sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak
 6. En az (B) sınıfı ehliyet sahibi olmak
 7. Daha önce sözleşmeli çalıştığı kurumdan sözleşmesi fesih edilmemiş veya adayın kendisi sözleşmesini fesih ettiyse başvuru tarihi itibariyle fesih tarihinin üzerinden bir yıl geçmiş olmak
 8. Mut Belediyesinin yaptığı sözlü sınavdan başarılı olmuş olmak.

ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER NELERDİR?

 1. Başvuru dilekçesi.
 2. Öğrenim durum belgesinin aslı ile birlikte fotokopisi
 3. Nüfus cüzdanının aslı ile birlikte fotokopisi (T.C. Kimlik Numarası içeren)
 4. Son 6 ay içerisinde çekilmiş 4,5x6 ebadında 6 adet fotoğraf
 5. Özgeçmiş
 6. İkametgâh belgesi
 7. Adli Sicil Belgesi
 8. Sağlık Raporu
 9. Askerlik durum belgesi
 10. Ehliyet (En az B sınıfı)

Başvuru yapacak adaylar başvurularını 14.03.2017 Salı günü ile 17.03.2017 Cuma saat: 17.00’a kadar Mut Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü'ne şahsen yapacaklar. Faks, Posta ve Elektronik posta(e- mail) ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecek. Mülakata katılmaya hak kazanan adayların sınavları 20 Mart 2017 Pazartesi günü saat 10.00’da Belediye Meclis Salonunda yapılacak. Sözlü sınava katılan adayların isimleri Mut Belediyesinin resmi internet sitesinde ilan edilecek. Başvuru sırasında gerçeğe aykırı beyan veren adayların başvuruları kabul edilmeyecek ve haklarında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacak.

Duyuru için

Kamu personeli, işkur, sydv, banka personeli alım ilanlarından anında haberdar olmak için facebook grubumuza katılmak için

Kamubulteni.com KONYA