Mülakat Listesinde Adları Yok Ama Memurluğu Kazandılar

Zabıta ve itfaiye eri alımı için geçtiğimiz aylarda ilan yayımlanmıştı. Söz konusu alım için mülakat sonuçları açıklandı. Ancak açıklanan sonuçlarda bazı yanlışlıklar var.

Mülakat Listesinde Adları Yok Ama Memurluğu Kazandılar

Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta ve itfaiye eri alımı mülakat sonuçları açıklandı. Ancak açıklanan sonuçlarda kafa karıştıran bir tablo ortaya çıktı.

Van Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz aylarda yayımladığı ilanında en az lise mezunu adaylar arasından zabıta ve itfaiye eri alımı yapacağını duyurdu. Toplamda 140 zabıta ve itfaiye eri alımı için yayımlanan ilanın ardından mülakatlara girmeye hak kazananlar da belli oldu ve adaylar mülakatlara alınmaya başladı.

Sözlü mülakat sonuçları ise geçtiğimiz gün Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından açıklandı. Açıklanan sonuçlarda listeler yayımlandı ve asıl ile yedek adaylar belirlendi.

Ancak açıklanan sonuçlarda, sözlü mülakata girmeye hak kazananlar listesinde olmayıp kazananlar listesinde olan 2 aday tespit edildi. Kamubulteni.com olarak tespit ettiğimiz bu iki isim, sözlü mülakata girmeye hak kazananların listesinde yok. Ancak kazananlar listesinde bu iki adayın ismi bulunuyor ve bu iki aday ASIL olarak zabıta olmaya hak kazandı.

Bu iki kişinin ismi bizde saklı. Sesimizin duyulması durumunda açıklayacağız.

Peki sizce bu durum neden oldu? Alenen bir torpil mi Deneme Bonusu dönüyor yoksa bu adayların isimleri sözlü mülakata girmeye hak kazananların listesinde unutuldu mu? Siz de aşağıdaki yorum kısmından bu konudaki düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

KAZANANLAR NE YAPACAK?

Yapılan mülakat sonucunda başarılı olup asıl listede isimleri bulunan kişilerin; istenilen belgeler ile beraber 03.09.2018 - 07.09.2018 tarihleri arasında mesai bitimine kadar Van Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

  • Nüfus Cüzdanı 
  • Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı
  • Yabancı okul mezunları için denklik belgesinin aslı veya fotokopisi
  • Kpss sonuç belgesi
  • Askerlik durum belgesi
  • Sağlık Raporu (Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumun olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınan Sağlık Raporu)
  • 2 adet biometrik fotoğraf
  • Sabıka kaydı
  • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu (Kurum Tarafından Doldurulacaktır)

MEMUR VE PERSONEL ALIMLARINDAN HABERDAR OLMAK, BÖYLE HAKSIZLIKLARI GÜN YÜZÜNE ÇIKARMAK VE SESİNİZİ DUYURMAK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

Kamubulteni.com | Ankara
KAMUBULTENİ ÖZEL HABERİDİR. AKTİF LİNK VEREREK PAYLAŞABİLİRSİNİZ.