Müjde Geldi: 20 Bin Yeni Öğretmen Ataması Yapılacak

Atama bekleyen öğretmenleri sevindiren son dakika açıklaması geldi. MEB'den yapılan açıklamada 20 bin yeni öğretmen atamasının yapılacağına yer verildi.

Müjde Geldi: 20 Bin Yeni Öğretmen Ataması Yapılacak

Atama bekleyen öğretmenleri sevindiren önemli bir açıklama geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yağtı ve yeni öğretmen ataması hakkında sevindirici açıklamayı kamuoyuna duyurdu. Ek öğretmen ataması için MEB'e seslerini duyurmaya çalışan personellerin sesi sonunda duyuldu. Daha önce 2017 yılında 20 bin öğretmen ataması yapılacak denmişti. Atama bekleyen öğretmenler ise MEB'den ek atama müjdesi beklemeye başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise bugün 100 günlük eylem planını kamuoyuna duyurdu. Duyrulan kamuoyu eylem planında Erdoğan 20 bin öğretmen ataması yapılacağını söyledi. Bu açıklamadaki 29 bin öğretmenin, mevcut ataması yapılan öğretmenler olduğu tahmin edildi. Ancak Aydoğdu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yeni 20 bin öğretmen ataması yapılacağını söyledi.

MEB Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı Baymavi paylaşımında şu ifadeleri kullandı:"Yeni 20 bin öğretmen ataması hayırlı olsun..."

ERDOĞAN'IN AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise öğretmen atamaları ile ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

"Okullarımız için yaptığımız yatırımlarla 575 bine çıkarttık. Böylece sınıflarımızdaki öğrenci sayısını da hatırlayın, 70'li 100'lü sınıflarımız vardı. Şimdi bunları 30 ve daha altına indirdik. Bu sınıflar boş kalmasın diye 605 bin yeni öğretmen atayarak toplam öğretmen sayısını 920 bine yükselttik. İlk ve orta öğretimde hatırlatın ders kitabı bulamazdık. Ama şimdi ders kitaplarını okullar açılırken sıralarının üzerine ücretsiz olarak koyduk. İmkanı olmayan ailelere eğitim yardımı yaparak tüm evlatlarımızın okula gitmesini sağladık. Eğitim öğretimin içeriği konusunda arzu ettiğimiz yere gelemediğimizi biliyorum.

Tüm okullarımızda tam gün eğitim öğretim gören öğrenci sayısını yüzde 68'den yüzde 71'e yükseltiyoruz. Ülke genelinde 20 bin sözleşmeli öğretmen daha atıyoruz."

ÖĞRETMEN ATAMA DUYURUSU GELDİĞİ ANDA BİLDİRİM ALARAK HABERDAR OLMAK İÇİN;

İOS UYGULAMAMIZI ÜCRETSİZ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Kamubulteni.com | Ankara