MSB ve Genelkurmay Başkanlığı'na Memur Alımı için Başvurular 10 Ocak'ta Son Buluyor

Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı'nda istihdam edilmek üzere uzman yardımcısı alımı için 9 Aralık'ta başlayn başvuru işlemleri 10 Ocak 2020 tarihine kadar MSB'nin Personel Temin sayfası üzerinden gerçekleşecek.

MSB ve Genelkurmay Başkanlığı'na Memur Alımı için Başvurular 10 Ocak'ta Son Buluyor

Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı'nda istihdam edilmek üzere uzman yardımcısı alımı için 9 Aralık'ta başlayn başvuru işlemleri 10 Ocak 2020 tarihine kadar MSB'nin Personel Temin sayfası üzerinden gerçekleşecek.

22 Aralık 2019 Pazar 19:41

MSB ve Genelkurmay Başkanlığı'na Memur Alımı için Başvurular 10 Ocak'ta Son Buluyor

Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı'na memur alımı yapılacak. MSB'nin personel temin sayfası üzerinden 18 Aralık'ta yayımlanan resmi duyuruda bakanlık ve Genelkurmay Başlkanlığı'na uzman yardımcısı alımı gerçekleştirileceği belirtilmiş başvuru yapacak adayların işlemlerini 10 Ocak 2020 tarihine kadar tamamlaması gerektiği belirtilmişti.

BAŞVURULAR 9 ARALIK-10 OCAK TARİHLERİ ARASINDA MSB PERSONEL TEMİN SAYFASI ÜZERİNDEN ONLİNE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Başvuru işlemleri MSB'nin Personel Genel Müdürlüğü Personel Temin sayfası üzerinden online olarak yapılacak. başvuru şekliyle ilgili MSB'den yapılan resmi duyuruda, "Çevrimiçi (online) ön başvurular, 09 Aralık 2019-10 Ocak 2020 tarihleri arasında http://personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden yapılacaktır." denilirken, "Genel ağ (İnternet) ortamı dışında dilekçe, mektup vb. yöntemlerle yapılacak ön başvurular kabul edilmeyecek, bu dilekçelere cevap verilmeyecek ve işlem yapılmayacaktır.Adaylar, https://personeltemin.msb.gov.tr sitesine girerek E-devlet şifresi ile başvuru ekranını açacaktır. Ardından başvuru sihirbazını kullanarak ilerleyip, tüm aşamaları tamamlayarak Tercih Yap ekranına yönlendirilecek buradan ilgili Alımı tıklayarak tercih yapacaktır. Tercih işlemini tamamladıktan sonra Tercihlerimi Göster butonuna tıklayarak tercihlerini kontrol edecektir. Tercihlerim sayfasında yer alan tercihler adayın kayıtlı tercihleri olup ayrıca bir kaydetme işlemi yapmayacaktır.Ön başvurusu kabul edilen adayların isim listesi ile sözlü sınav tarihi ve yeri T.C. Milli Savunma Bakanlığı (@tcsavunma) twitter hesabında ve http://personeltemin.msb.gov.tr adresinde 10 Şubat 2020 tarihinden sonra tebliğ niteliğinde yayımlanacaktır." uyarısında bulunuldu.

MEMUR ADAYLARI İÇİN YENİ DUYURULAR ART ARDA GELDİ. SON DAKİKA DUYURULARINA GÖZ ATMAK, KADIN-ERKEK ADAYLARLA İLETİŞİME GEÇEREK BİLGİ ALIŞVERİŞİNDE BULUNMAK İÇİN TIKLAYIN.

Başvuru yapacak adaylarda aranacak genel şartlar 

a. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesindeki genel şartları taşımak,
b. 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle, 35 yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1984 ve daha sonra doğmuş olanlar),
c. Nitelik tablosunda bulunan her bir kadro unvanı için belirlenen niteliklere sahip olmak, (EŞDEĞER BÖLÜMLER KABUL EDİLMEYECEKTİR.)
ç. Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
d. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2018 ve 2019 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından (KPSS), nitelik tablosunda belirtilen ilgili puan türlerinden en az 70 puan almış olmak,
e. Erkek adaylar için, sınavın yapıldığı tarih itibarıyla askerlik durumu bakımından; askerlikle ilişkisi bulunmamak (askerlik çağına gelmemiş olmak, ertelenmiş veya muaf tutulmuş olmak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış olmak), (Bedelli askerliğe müracaat eden adaylar başvuru yapabilir.)
f. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından veya dil yeterliliği bakımından buna denkliği YÖK tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan yabancı dil sınavlarından, son 3 (üç) yıl içerisinde nitelik tablosunda belirtilen puanı almış olmak ve bu belgeyi başvuru sistemine yüklemek.
g. Her ne sebeple olursa olsun Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarılmamış olmak, (Silahlı Kuvvetler Uzm. Yrd. kadroları için geçerlidir.) ğ. Süresi içinde başvurmuş ve başvuru belgesi ile birlikte istenen belge ve bilgileri vermiş bulunmak.

MSB MEMUR ALIMINDA KONTENJAN DAĞILIMI

Son Güncelleme: 22.12.2019 19:55
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol