MSB Sözleşmeli Personel Alımı KPSS Taban Puanları Açıklandı! - Sözlü Sınav Tarihleri

Milli Savunma Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 523 sözleşmeli personel alımı sınav tarihleri ve başvuru sonucunda oluşan KPSS taban puanlarını yayımladı.

MSB Sözleşmeli Personel Alımı KPSS Taban Puanları Açıklandı! - Sözlü Sınav Tarihleri

MSB Sözleşmeli Personel Alımı KPSS Taban Puanları Açıklandı! - Sözlü Sınav Tarihleri

Milli Savunma Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 523 sözleşmeli personel alımı sınav tarihleri ve başvuru sonucunda oluşan KPSS taban puanlarını yayımladı. Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi internet sayfasından bugün yapılan resmi duyuruda, adayların sorgulama sayfalarında belirlenen tarih ve saatte MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda hazır bulunmaları gerektiği, ayrıca başka bilgilendirme yapılmayacağı belirtilirken, mülakata gelirken adayları sınavlara gelirken belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini de getirmesi gerektiği vurgulandı.

MSB'den yapılan resmi duyuruda ayrıca şu ifadelere yer verildi : 

MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞI 2018 YILI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI

1.    Millî Savunma Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere ilana çıkılan 523 Sözleşmeli Personel kadrosu için 17 Nisan - 2 Mayıs 2019 tarihlerinde sözlü sınav yapılacaktır. 
2.    Başvurusu kabul edilen adaylardan, alım yapılacak her unvan için kadro sayısının 10 katı kadar aday KPSS P3 puanına göre sıralanarak taban puanlar belirlenmiştir. Son sıradaki adayla eşit puan alan adaylar da sınava çağrılmıştır.
3.    Alım yapılacak unvanlara ait taban puanları görmek için tıklayınız.
4.    Adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde hazır bulunacaklardır. 
5.    Belirtilen tarihte sınav merkezinde bulunmayan adaylar sınav haklarını kaybedeceklerdir.
6.    Adaylar sınava gelirken Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeleri getireceklerdir. Başvuru kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.
7.    ?İş Güvenliği Uzmanı? belgesi istenilen unvanlara başvuran adayların sınava gelirken belgelerini getirmeleri gerekmektedir.
8.    Adayların sınava gelirken belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini de getirmeleri gerekmektedir. Ancak getirilen belgelerin asılları teslim edilmeyecek, adayın kendisinde kalacaktır.
9.    Cep telefonu ile sınav merkezine giriş kabul edilmeyecektir. 
10.    Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri sonlandırılacaktır.
11.    Mülakata gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.
12.    Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir. 
13.    Başvuru sonucunuzu görmek için tıklayınız.

Karşılaştığınız sorunlarla ilgili olarak öncelikle https://personeltemin.msb.gov.tr genel ağ (internet) adresinde yer alan insan kaynakları bölümüne bakınız. 
İlave sorularla ilgili irtibat numarası     : 0 (312) 562 05 43
Fax (Belgegeçer)                : 0 (312) 319 43 67