Milli Savunma Bakanlığı'na Sivil Memur Alımı için Başvurular Sürüyor! İşte Mezuniyet ve Diğer Şartlar

Milli Savunma Bakanlığı'na arşiv uzmanı unvanında sivil memur alımı için 30 Ocak 2020 tarihi itibaryle başlayan başvuru işlemleri 28 Şubat 2020 tarihine kadar sürecek.

Milli Savunma Bakanlığı'na Sivil Memur Alımı için Başvurular Sürüyor! İşte Mezuniyet ve Diğer Şartlar

MSB'nin Personel Genel Müdürlüğü Personel Temin sayfası üzerinden arşiv uzmanı alımına dair yapılan resmi duyuruda genel hususlar kısmında başvuruların 28 Şubat'a kadar resmi sayfa üzerinden e-Devlet şifreleriyle yapılacağı belirtilmiş, adayların Ankara'da istihdam edileceği belirtilmişti. Başvuru yapacak adayların ÖSYM tarafından uygulanan KPSS2ye girmiş olması gerektiğine yer verilen duyuruda başvuru yapacak adayların ayrıca kılavuzda belirtilen başvuru genel ve özel şartları da dikkatle incelemesi gerektiğine yer verilmişti. Başvuru genel şartları kısmında şu ifadeler yer aldı: 

MSB SİVİL MEMUR ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

a. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesindeki genel şartları taşımak,
b. Nitelik tablosunda bulunan kadro unvanı için belirlenen öğrenim durumuna sahip olmak, (EŞDEĞER BÖLÜMLER KABUL EDİLMEYECEKTİR.)
c. Kamu kurum ve kuruluşlarında herhangi bir 4/B sözleşmeli pozisyonda çalışmakta iken sözleşmesi feshedilen adayların, fesihten önce görev yaptıkları 4/B sözleşmeli personel pozisyonuyla aynı unvanlı pozisyona başvurmaları halinde, son müracaat tarihi itibariyle bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmak,
ç.Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından KPSSP3 puanı almış olmak,
d. İlk defa işe alınma prosedürüne riayet edilmesi şartıyla sözleşmesini;
1) Kısmi zamanlı veya proje süresi ile sınırlı çalışanlardan,
2) Bakanlar Kurulunun Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar konulu kararının Ek 4 üncü madde çerçevesinde unvan değişikliği yapanlardan,
3) Eş veya sağlık durumu nedeniyle yer değişikliği talebinde bulunmakla beraber; geçiş yapacağı hizmet birimi bulunmaması, birim bulunmakla beraber o birimde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunmaması veya en az bir yıllık fiili çalışma şartını karşılayamaması nedenlerinden herhangi birine bağlı olarak, Bakanlar Kurulunun Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar konulu kararının Ek-3 üncü maddenin (b) veya (c) bendi hükmü kendilerine uygulanamayanlardan, tek taraflı feshedenler, durumlarını belgeleyerek bir yıllık süre şartına tabi tutulmadan yeniden istihdam edilebilirler.


Başvuru sürecine dair detaylı bilgilendirmeye göz atmak ve işlemleri gerçekleştirmek için adaylar MSB'nin resmi sayfasını ziyaret edebilirler.