Milli Savunma Bakanlığı KPSS Şartsız 24 Bin Personel Alacak!

Milli Savunma Bakanlığı,3 Mart 2017 tarihinde yayınlamış olduğu yeni bir alım ilanı 2017 yılının sonuna kadar geçerli olacak.İlana kimler başvurabilir,başvuru şartları nelerdir gibi detayla haberimizde.

Milli Savunma Bakanlığı KPSS Şartsız 24 Bin Personel Alacak!

Devlet Personel Başkanlığı’nın ve Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi internet sitelerinde Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde çalışacak 11 bin uzman erbaş ve 13 bin sözleşmeli er alımı yapılacağı duyuruldu.

UZMAN ERBAŞ KADROSUNA BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak
 2. Uzman çavuş adayları için en az lise ve dengi okul mezunu veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak
 3. Askerlik hizmetini erbaş veya er olarak yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak ve yapmış olanlardan terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak (3 Mart 2014 ve sonrasında terhis olmuş olmak)
 4. 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak
 5. Askerî okullardan ilişiği kesilmemiş olmak
 6. Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay (yedek subay dâhil), astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak

SÖZLEŞMELİ ER KADROSUNA BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak
 2. En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul Betnano mezunu olup, askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olmak
 3. 01 Ocak 2017 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğanlar başvuru yapabilecektir.)
 4. Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden ilişiği kesilmemiş olmak
 5. Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak
 6. Kamu haklarından mahrum olmamak

Başvuru yapmak isteyen başvurularını Milli Savunma Bakanlığı’nın internet sitesinden yapılacak Başvurusu kabul edilen adayların sınav tarihleri bakanlığın resmi internet sitesinden ilan edilecek ve Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığında (Cebeci/ANKARA) ilan edilen saatte yapılacak.

DPB Tarafından yayımlanan uzman erbaş alımı kılavuzu için

DPB Tarafından yayımlanan Sözleşmeli Er alımı kılavuzu için

Kamu personeli,işkur,sydv,banka personeli alım ilanlarından anında haberdar olmak için facebook grubumuza katılmak için

Kamubulteni.com KONYA