Merkez Bankası Güvenlik Görevlisi Alımı Yapacak: Şartlar ve Tarih Belli Oldu

Merkez Bankası tarafından yayımlanan duyuruda güvenlik görevlisi kadrosuna 30 kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. İlanın başvuru bilgileri ve başvuru detayları yazımızda.

Merkez Bankası Güvenlik Görevlisi Alımı Yapacak: Şartlar ve Tarih Belli Oldu

Merkez Bankası tarafından yayımlanan duyuruda güvenlik görevlisi kadrosuna 30 kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. İlanın başvuru bilgileri ve başvuru detayları yazımızda.

23 Eylül 2020 Çarşamba 16:13
Merkez Bankası Güvenlik Görevlisi Alımı Yapacak: Şartlar ve Tarih Belli Oldu

Merkez Bankası güvenlik görevlisi alacak.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasıtarafındna bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda güvenlik görevlisi kadrosunda istihdam etmek üzere 30 kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. Biz de kamubulteni.com olarak bu yazımızda TCMB'nin güvenlik görevlisi alımı ilanının başvuru detaylarına yer verdik.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıyor olması gerekmektedir:

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

- Kamu haklarından yasaklı olmamak.

- Türk Ceza Kanunu'nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süre hüküm giymemek ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

- Alım yapılacak kadronun gerektirdiği görevi devamlı olarak yapmasına engel olmayacak beden ve ruh sağlığına sahip olmak.

- Başka bir kuruluşa zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmamak, böyle bir yükümlülüğü varsa bunu Bankada çalışarak yerine getirmesi hususunda izin almış ya da bundan doğacak borcu ödemeyi kabul etmiş olmak.

- 01.01.1989 ve daha sonra doğmuş olmak.

- Askerlik görevini yapmış olmak. (Erkek adaylar için.)

- Güvenlik görevini sürekli olarak yapabilecek beden ve ruh sağlığına sahip olmak. (Başarılı olan adaylardan renk körlüğü dahil güvenlik görevlisi olarak çalışmalarına engel bir rahatsızlıklarının bulunmadığını belirtir Sağlık Kurulu Raporu istenecektir.)

- 01.01.2018 tarihinden sonra yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.

- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları sağlamak.

- Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarında lisans veya ön lisans eğitimini tamamlamış olmak.

- 2019 veya 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS Lisans) en az 60 KPSSP1 puanı almış olmak. (Lisans mezunu adaylar için.)

- 2018 yılında yapılan veya 2020 yılında yapılacak Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS Ön Lisans) en az 60 KPSSP93 puanı almış olmak. (Ön Lisans mezunu adaylar için.)

- Özel Güvenlik Eğitim Sertifikasına (Silahlı) sahip olmak.

- En az 175 cm. boyunda olmak. (Uygulamalı sınav öncesi boy ölçümü tarafımızca yapılacak, bu şartı sağlamayanlar uygulama sınavına alınmayacaktır.)

BAŞVURU TARİHİ

İlana başvurular 27 Kasım ile 14 Aralık 2020 tarihleri arasında alınacak. Müracaatlar, Merkez Bankası 'nın internet sitesi insan kaynakları sayfası (insankaynaklari.tcmb.gov.tr) üzerinden alınacak.

Adaylar başvuru sayfasına aşağıdaki belgeleri yükleyecek:

- Fotoğraf

- Diploma veya geçici mezuniyet belgesi

- Sınav Sonuç Belgesi (KPSS)

- Terhis Belgesi

- Özel Güvenlik Eğitim Sertifikası (Silahlı) veya Kimlik Kartı (Silahlı)

BAŞVURU SONRASI

UYGULAMA--- 13-15 Ocak 2021

  • Genel yetenek sınav puanına göre yapılacak olan sıralama sonucunda ilk 180 aday (180'inci adayla aynı puanı alan adaylar da dahil) uygulama sınavına çağrılacaktır.
  • Uygulama sınavı Ankara'da yapılacak olup, detaylar daha sonra adayların elektronik posta adreslerine bildirilecektir.
  • Uygulama sınavından yüz üzerinden en az elli ve üzerinde puan alan adaylardan en yüksek puanı alan adaydan başlanarak yapılacak sıralama sonucunda ilk 90 aday (90'ıncı adayla aynı puanı alan adaylar da dahil) komisyon mülakatına çağrılacaktır.

KİŞİLİK VE YETKİNLİK 19-21 Ocak 2021

  • Komisyon mülakatı öncesinde, adaylara elektronik posta ile gönderilecek kişilik ve yetkinlik testleri uygulanacaktır.

MÜLAKAT 1-5 Şubat 2021

Komisyon mülakatında adaylar güncel sosyo-ekonomik konular ile mesleğin gerektirdiği konulara hakimiyet yönünden değerlendirilecek, değerlendirme her bir komisyon üyesi tarafından 100 tam puan üzerinden yapılacak ve verilen puanların ortalaması alınarak adayın mülakat puanı bulunacaktır.

Mülakat puanı 70 puan ve üzerinde olan her aday için 100 tam puan üzerinden verilen uygulama sınavı puanı ile mülakat puanının ortalaması alınarak aday başarı puanı bulunacaktır. Aday başarı puanı sıralamasına göre belirlenen sayıdaki aday başarılı olmuş sayılacaktır.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Sultan 2020-09-23 18:07:22

Lütfen yaş sınırı kalksın 1983 luleri alın sesimi duyun lütfen bosunami bu sertifikaları aldik

Avatar
Ozan 2020-09-23 18:59:43

Yaş konusunda magdur olanlar cımere ıcıslerı bakanlıgına ve cumhurbaşkanlığına dılekce yazmanız lazım... Yoksa hayatta yaş esnetılmesı olmaz...

Avatar
Yalnizkurt40 2020-09-23 22:07:54

Her neye sarilsak istesek niyetlensek yaş siniri, bizim gibi gelişmekte olan ülkelerin nedense bu gibi sorunsalı aşması şart değil mi!!!

Avatar
Fatih 2020-09-23 23:57:41

Yaş sınırinız batsın yazık!!!

Avatar
Ibrahim sari 2020-09-24 00:26:53

Ozaman bu guvenlik kimlik kartini satarkende yas siniri koyun.boy kilo orantisi koyun.belediyede 50 yasindaki adami copten alip zabita yapan bir duzen var bizim ulkemizde.anliyacaginiz arkanda dayin olcakkkkk.gerisi teferruat

Avatar
Nafiye 2020-09-24 17:34:32

Lütfen Bayanlar için silahsız alımda yapılsın.

Avatar
Adem Baytar 2020-09-24 17:57:03

Çok doğru ve yerinde bir laf yaş sınırı acil ortadan kaldırılmalı

Avatar
Kuheylan 2020-09-25 16:18:55

İşe Akırken Yaş Sınırı Varsa O zaman KPSS De Yaş Sınırı Koyun Girmediğimiz İşin Sınavına Neden Girelim O Zaman Emeklilik Yaşını Yükseltiyorsanız İşe Almanın Da Yaşını Ona Göre Ayarlayın Belli Bir Kesimin Girdi Diğer Hak Eden İnsanların Giremediği İçin Yaşları Yükseldi Bu Maduruyiyeti Giderin İnsanların Haklarını Geçte Olsa Verin