MEB 20 Bin 127 Adet Sözleşmeli Öğretmen Alımı Başvuruları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı,eksik olan kadroları doldurmak adına 20 Şubat 2017 tarihinde yayınlamış olduğu ilan ile 20 bin 127 adet öğretmen alımı yapacağını açıkladı.Alımı yapılacak kadrolara başvurular 15 Mart 2017 tarihi itibari ile başlamıştır.İlana kimler başvurabilir,başvuru şartları nelerdir,son başvuru tarihi ne zaman ve adaylardan istenilen bilgiler nelerdir gibi detaylar haberimizde

MEB 20 Bin 127 Adet Sözleşmeli Öğretmen Alımı Başvuruları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 20 Şubat 2017 tarafından yayınlanan bildiriye göre,sözleşmeli olarak göreve başlanması planlanan 20 bin 127 öğretmen için atama takvimi ve hangi branştan ne kadar öğretmen alınacağı açıklandı.Milli Eğitim Bakanlığı’nın planlamış olduğu 20 bin 127 sözleşmeli öğretmen kadrosuna başvurular 15 Mart 2017 tarihi itibariyle başlamış olup adaylar bir an önce ellerini tutmalıdır.

İlanın yayınlanma tarihi:20 Şubat 2017

İlana başvuru tarihi:15 Mart 2017

İlana son başvuru tarihi:21 Mart 2017

Milli Eğitim Bakanlığı,alımı yapılacak 20 bin 127 sözleşmeli öğretmenin branş kapsamında dağılımına baktığımızda sınıf öğretmenliği,İngilizce öğretmenliği ve din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliğine verilen kontenjan sayılarının fazla olduğu görüldü.

20 bin 127 adet Sözleşmeli Öğretmen Alım İlanına Başvuracak Adaylardan İstenilen Belgeler Nelerdir?

  1. Lisans diploması veya mezuniyet geçici belgesinin aslı veya onaylı örneği,
  2. Orta Pinbahis Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği ya da İngilizce Öğretmenliği Sertifikası programlarından birini tamamladığına ilişkin belge veya bu belgenin onaylı örneği,
  3. Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen yüksek öğreniminin ve pedagojik formasyon belgesinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denklik belgesi,
  4. Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince Felsefe bölümü mezunlarından; 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji, sosyoloji bölümü mezunlarından; 8 kredi mantık, 16 kredi felsefe, 16 kredi psikoloji aldığına dair belgenin aslı veya onaylı örneği (Bu belge pedagojik formasyon belgesi yerine kullanılamaz.).
  5. Adaylardan başvuruda sağlık, askerlik ve adli sicil durumlarına ilişkin belge istenmeyecek, Elektronik Başvuru Formunda beyan alınacaktır.

Sözleşmeli Öğretmenlik İlanına Başvuru Yapmak İçin

İlanın detaylı içeriğine ve kılavuz hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için

Kamu personeli,işkur,sydv,banka personeli alım ilanlarından anında haberdar olmak için facebook grubumuza katılmak için tıklayınız.

Kamubulteni.com KONYA