Lise, Önlisans, Lisans Düzeyinden 12 Bin 500 Polis Alınacak

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı'nın 23. Dönem POMEM ve 2018 PMYO kapsamında 12 bin 500 polis adayı öğrenci alımı yapacağı daha önce duyurulmuştu.

Lise, Önlisans, Lisans Düzeyinden 12 Bin 500 Polis Alınacak

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan resmi duyuruda ilgili alımlara dair bilgilendirme için KPSS ve YKS işaret edilmiş, bu sınavların ardından başvuru tarihleri, şartları ve diğer konularla ilgili detaylı bilgilendirme yapılacağı belirtilmişti.

ORTAÖĞRETİM, ÖNLİSANS, LİSANS DÜZEYİNDEN POLİS ALIMI İLANLARI YAYIMLANDIĞI ANDA HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLA VE İNDİR.

TÜRKİYENİN EN BÜYÜK MEMUR ADAYI GRUBUNA KATILARAK, İLANLAR HAKKINDA DİĞER KADIN-ERKEK ADAYLARLA İLETİŞİME GEÇMEK, BİLGİ ALIŞVERİŞİNDE BULUNMAK İÇİN TIKLA.

Polis Akademisi Başkanlığı'nın işaret ettiği ÖSYM sınavları geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Fakat ne PMYO ne Adiosbet de POMEM ile ilgili henüz net bir açıklama yapılmış değil. 2018 PMYO kapsamında 2 bin 500 en az lise mezunu polis adayı öğrenci alımı yapılacağı, 23. Dönem POMEM kapsamındaysa kontenjanın 10 bin olacağı belirlenmiş durumda.

POMEM'e önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuru yapabilecekler.

DUYURULARIN KISA SÜRE İÇERİSİNDE YAYIMLANMASI BEKLENİYOR. AYRICA ADAYLAR YAŞ , KPSS VE DİĞER KONULARDA GEÇTİĞİMİZ DÖNEMLERE NAZARAN ESNEKLİK TALEP EDİLİYOR. TALEPLERİN KARŞILIK BULUP BULMAYACAĞINI ZAMAN GÖSTERECEK.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA