Kuralar Çekildi: İŞKUR TYP İlanına Rekor Başvuru

İŞKUR aracılığıyla yayımlanan ilanda Elazığ 'a 550 personel alımı yapılacağına yer verilmişti. Başvuruların ardından kuralar bugün çekildi.

Kuralar Çekildi: İŞKUR TYP İlanına Rekor Başvuru

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okullara temizlik ile güvenlik personeli alımı yapılacağı açıklanmıştı.

Geçtiğimiz hafta yayımlanan ilana yoğun şekilde başvuru alındı. 550 kişi alımı için toplamda 4 bin 399 kişi başvuru yaptı. Başvuru yapan kişiler için noter huruzunda kura çekimi yapıldı. CHP'li Gürsel Erol 'un da katılımıyla düzenlenen kura çekilişinde 550 kişi belirlendi.

Yoğun şekilde başvuru olması nedeniyle işe alınacak kişilerin belirlenmesi için Öğretmen Sıdıka Avar Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi toplantı salonunda 1. Noter huzurunda kura çekimi  gerçekleşti. Düzenlenen bu kura çekimine CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ile başvuru yapan çok sayıda aday katıldı. CHP'li vekil Erol,  ilana başvuru yapan vatandaşlarla birlikte kura çekimini takip etti.

Kura çekimiyle İŞKUR ’dan 550 eleman alındığını söyleyen CHP 'li Erol, şu açıklamaları yaptı:

“İçeride noter huzurunda kura çekimi var. Doğru yol ve yöntem budur. İş için müracaat edenlerin hepsinin işe ihtiyacı var. Siyaset kurumunun ve siyasetçilerin bunların arasından taraf olmak yerine adil bir şekilde kura yöntemiyle belirlenmesine destek vermesi lazım. Bizde destek vermek ve adil bir kura çekiminin olmasını göstermek için buradayız. Bundan sonra İŞKUR’dan ve kamu kurumlarından ihtiyaç duyulan personelle ilgili alım, aynı yöntem ile olacak. Bizde bunların doğru yapılıp yapılmadığını denetleyeceğiz. Adil davranılmasını sağlayacağız. Kurada çıkanlara hayırlı olsun. Çıkmayanlar ise umutsuz olmasın”

Annesinin iş ilanı için başvuru yaptığını, ancak kura çekiminde onun adının çıkmadığını söyleyen Miraç Akınaş, “İnşallah ihtiyacı olanlara çıkmıştır. Gerçekten demokratik bir şekilde iş yapılmıştır. İsterdik ki bize de çıksın ama yapacak bir şey yok” dedi.

TYP ilanları için aşağıdaki ilgili Betper haberler kısmına göz atın.

Kamubulteni.com  | Ankara

İlgili Haberler