KPSS´siz 3 Bin 500 İşçi Alımı Başlıyor!

İçişleri Bakanlığı bünyesinde ve Huzurevlerinde çalıştırılmak üzere KPSS'siz kura ile 3 bin 500 işçi alımı başvurusu başladı. İşte işkur TYP başvurusu süreci..

KPSS´siz 3 Bin 500 İşçi Alımı Başlıyor!

İŞKUR üzerinden yayınlanan iş ilanında birçok şehre TYP kapsamında işçi ve personel alımı yapılacağı belirtildi. Başvuruların internet üzerinden başladı. Söz konusu ilanlar için ise salım sayısı 3 binleri geçiyor.

Alımlar,  İçişleri Bakanlığı bünyesine valilik ve kaymakamlıklara, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri ile huzurevlerine yapılıyor. KPSS puan şartı aranmayan ilanlarda 3 bin 500 işçi alımı yapılacak. Adaylar, TYP kapsamında kamuda geçici olarak çalıştırılacak.

"Afet, salgın, acil durum dönemlerinde ve diğer mücbir sebeplerde kamu hizmetlerinin desteklenmesi yoluyla özel politika gerektiren gruplar başta olmak üzere işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engellemek ve bu kişilere geçici gelir desteği sağlamak üzere aktif işgücü hizmetleri kapsamında İŞKUR ile kamu kurum ve kuruluşları işbirliğinde düzenlenen programlardır" ifadeleri ile yayınlanan TYP ilanlarında başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerektiğine yer verildi:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kuruma kayıtlı olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • 31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,
  • Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,
  • Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç).

İlan İŞKUR üzerinden Başvuru gerçekleştirebilirsiniz