KPSS'siz 175 Memur Alımı Başvurusu Sona Eriyor

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı, KPSS puan şartı olmadan 175 adet personel alımı yapacağını duyurdu. İlana başvuru için son günlere girildi.

KPSS'siz 175 Memur Alımı Başvurusu Sona Eriyor

Yüksek Seçim Kurulu KPSS şartı olmadan kamu personeli alımı yapıyor.

Devlet Personel Başkanlığı ile YSK resmi internet sayfası aracılığıyla yayımlanan ilanda Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı, taşra teşkilatı bünyesinde boşta bulunan Seçim Müdürü kadrosunda 175 adet kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Geçtiğimiz haftalarda başlayan başvurular için son gün 2 Ağustos olarak açıklandı. Başvuru yapmak isteyen adayların müracaatlarını 2 Ağustos'a kadar yapması gerekmektedir.

YAZILI VE SÖZLÜ MÜLAKAT YAPILACAK

Yayımlanan ilanda, söz konusu personel alımı için başvuru yapan ve sıralamaya giren adaylarınönce yazılı, daha sonra ise sözlü sınava alınacağına yer verildi. Alım için başvuru yapan adaylar yazılı sınava alınacak ve yazılı sınavda en az 70 alan adaylar bir sıralamaya alınacak. Sıralamada ilk 875 aday sözlü sınava girmeye hak kazanacak. Sözlü mülakat sonucunda ise başarılı olanlar YSK'nin taşra teşkilatı bünyesindeki merkezlerinde seçim Venüsbet müdürü olacak.

BAŞVURU ŞARTLARI

Yayımlanan ilana başvuru yapacak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olması, 01/01/1983 ve daha sonra doğmuş olması ve Hukuk fakültesi veya siyasal bilgiler, idari bilimler, iktisat ve maliye bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olması gerekmektedir.

BAŞVURULAR ÖSYM'DEN

İlana başvurular Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı aracılığıyla yapılmaktadır. Yukarıda verilen şarta uyan adaylar yazılı sınava başvuru için ais.osym.gov.tr adresini ziyaret edebilir ve 2 Ağustos'a kadar başvurusunu buradan yapabilir.

YENİ MEMUR ALIMLARINDAN, KPSS İLANLARINDAN BİLDİRİM ALARAK HABERDAR OLMAK İÇİN;

Kamubulteni.com  | Ankara