KPSS ve Mülakat Yok: Tarım Bakanlığı 826 Personel Alımı Yapacak İşte Kadrolar

Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli bir açıklamada bulundu ve 826 kadrolu işçi alımı ilan tarihi hakkında önemli ifadeler kullandı. İşte Tarım Bakanlığı'na yapılacak işçi alımının detayları ve kadroları.

KPSS ve Mülakat Yok: Tarım Bakanlığı 826 Personel Alımı Yapacak İşte Kadrolar

Tarım Bakanlığı 826 işçi alımı tarihi hakkında açıklama.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada bakanlık bünyesine kadrolu olarak 826 işçi alımı yapacaklarını söyledi. Bakan Pakdemirli yaptığı açıklamada, "140-150 bin kişinin çalıştığı bir bakanlıkta, iki yıllık süreçte 12 bine yakın personel alınmış. Buradaki seyir bu seviyelerde devam eder. İhtiyaç olduğu sürece almaya devam ederiz." dedi ve ""826 kadrolu tarım işçisi alacağız. İŞKUR vasıtasıyla, noter kurasıyla, mülakat da yok. Bugün itibariyle ilk kez size söylüyorum." ifadeleri ile işçi alımı müjdesini verdi.

KPSS ŞARTI ve MÜLAKAT OLMAYACAK

Bakan Pakdemirli yaptığı açıklamada alımın kura ile olacağını , KPSS şartı olmayacağını ve mülakatsız şekilde yapılacağını söyledi.

İLAN TARİHİ HAKKINDA SON DAKİKA BİLGİSİ

Bakan Pakdemirli, 826 sürekli işçi alımı hakkında bir açıklamada bulundu ve ilanın önümüzdeki günlerde yayımlanacağını söyledi.

BAŞVURULAR İŞKUR'DAN

Söz konusu ilana başvuruların İŞKUR üzerinden alınacağı ve işçi kadrolarına atanacak adayların kura ile belirleneceğine yer verildi. 

HANGİ KADROLARA ALIM OLACAK?

4 Kasım günü Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik değişikliği şu şekildeydi:

Söz konusu yönetmeliğe baktığımızda Tarım Bakanlığı'nın temizlik personeli, tarım ve orman hizmetleri kadrolarına, güvenlik görevlisi ve bakım onarım hizmetleri kadrolarına işçi alımı yapacağı görülüyor. İlan geldiğinde haberdar olmak için TIKLAYIN