KPSS Tercihleri ile 12 Bin Kamu Personeli Alınacak-Tercih Öncesi DPB'den Duyuru

Sağlık Bakanlığı 12 bin kamu personeli alımı için geri sayım sona eriyor. 12 bin kamu personeli ataması için tercihler Ağustos ayında alınacak. Atama duyurusu öncesi DPB 'den açıklama geldi.

KPSS Tercihleri ile 12 Bin Kamu Personeli Alınacak-Tercih Öncesi DPB'den Duyuru

Sağlık Bakanlığı 12 bin kamu personeli alımı için geri sayım sona eriyor. 12 bin kamu personeli ataması için tercihler Ağustos ayında alınacak. Atama duyurusu öncesi DPB 'den açıklama geldi.

20 Temmuz 2019 Cumartesi 11:45
KPSS Tercihleri ile 12 Bin Kamu Personeli Alınacak-Tercih Öncesi DPB'den Duyuru

Sağlık Bakanlığı 12 bin personel ataması öncesi DPB 'den açıklama.

Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sayfası aracılığıyla bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda 12 bin sağlık personeli alımında Odyolog, Perfüzyonist,  Dil ve Konuşma Terapisti,  Sağlık Fizikçisi kadrolarına tercih verecek adaylar için uyarıya yer verildi.

12 BİN ATAMA AĞUSTOS 'TA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada 12 bin personel alımı için tercih kılavuzunun ÖSYM 'ye gönderildiği, ancak ÖSYM 'de devam eden süreçler ve takvim sıkışıklığı nedeniyle 12 bin alımın Ağustos 'a ertelendiğine yer verildi. 

DPB 'DEN ÖNEMLİ UYARI

Devlet Personel Başkanlığı tarafından Odyolog, Perfüzyonist,  Dil ve Konuşma Terapisti,  Sağlık Fizikçisi kadrolarına başvuru yapacak adaylar için yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

LİSANSÜSTÜ ÖĞRENİM GÖRMÜŞ VE MERKEZİ YERLEŞTİRME İŞLEMLERİNDE ODYOLOG, PERFÜZYONİST, DİL VE KONUŞMA TERAPİSTİ İLE SAĞLIK FİZİKÇİSİ UNVANLARINDA TERCİH YAPMAK İSTEYEN ADAYLARIN (SADECE YÜKSEK LİSANS VEYA DOKTORA MEZUNLARI) DİKKATİNE!

1- Bilindiği üzere, lisansüstü öğrenim (sadece yüksek lisans veya doktora mezunları) görmüş ve merkezi yerleştirme işlemlerinde Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ile Sağlık Fizikçisiunvanlarında tercih yapmak isteyen adaylar 2014 yılından itibaren öncelikle Devlet Personel Başkanlığına başvuru yapmakta ve ÖSYM tarafından ilan edilen kadrolara tercih işlemleri yapabilmeleri için istenilen diploma ve diğer belgelerinin bir nüshasını Devlet Personel Başkanlığına teslim etmektedirler. 

2- Odyolog, Perfüzyonist, Dil  ve  Konuşma Terapisti,  Sağlık Fizikçisi kadro ve pozisyonlarına YÜKSEK LİSANS VEYA DOKTORA öğrenimi mezunları dışında tercih yapacak adayların Devlet Personel Başkanlığına herhangi bir başvuru yapmasına gerek yoktur.

3- 2019 yılı itibariyle LİSANSÜSTÜ (YÜKSEK LİSANS VEYA DOKTORA) öğrenim görmüş ve merkezi yerleştirme işlemlerinde;

 •  Odyolog,
 •  Perfüzyonist, 
 •  Dil ve Konuşma Terapisti, 
 •  Sağlık Fizikçisi 

unvanlarında tercih yapmak isteyen adayların, Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. 

4- Şahsen başvuru işlemini gerçekleştiremeyecek adaylar; Ek’te yer alan dilekçe ile birlikte T.C. Nüfus Cüzdanı/Kimlik Kartının Noter Onaylı örneği ile Yüksek Lisans/Doktora düzeyindeki  diploma/mezuniyet belgesinin Noter onaylı veya üniversite tarafından “ASLI GİBİDİR” ibaresiyle onaylanmış ıslak imzalı örneğini (ve gerekmesi halinde ilave olarak kendi adlarına alınmış YÖK kararı örneğini) Devlet Personel Başkanlığı adresine iadeli taahhütlü posta yoluyla ulaştırabileceklerdir. 

5- Başkanlığımıza daha önce başvuru yapmış ve bilgileri alınmış adaylar ile Odyoloji, Perfüzyon, Dil ve Konuşma Terapisi lisans mezunlarının başvuru yapmalarına gerek yoktur.

6- 1219 sayılı Kanun ve Yükseköğretim Kurulu kararları uyarınca unvanlar itibarıyla başvuruları kabul edilen programlar aşağıdaki tabloda gösterilmiştir. Bu programlardan mezun adayların başvuruları yalnızca tabloda karşılık gösterilen kadro/pozisyon unvanı için alınmaktadır. Tabloda yer alan programlardan mezun olmayan adayların başvurularının alınabilmesi için, ilgililerin ayrıca öğrenim durumları itibarıyla Odyolog/Perfüzyonist/Dil ve Konuşma Terapisti/Sağlık Fizikçisi olabileceklerine ilişkin kendi adlarına YÖK kararı ibraz etmeleri gerekmektedir. 

YÜKSEK LİSANS/DOKTORA PROGRAMI

BAŞVURU ALINAN KADRO/POZİSYON UNVANI

 • Odyoloji
 • Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları

Odyolog

 •  Perfüzyon

Perfüzyonist

 • Dil ve Konuşma Terapisi

Dil ve Konuşma Terapisti

 • Radyoterapi Fiziği
 • Diagnostik Radyoloji Fiziği
 • Nükleer Tıp Fiziği
 • Sağlık Bilimleri Enstitüsü - Tıbbi Radyofizik
 • Sağlık Bilimleri Enstitüsü -  Radyasyon Fiziği
 • Sağlık Bilimleri Enstitüsü -  Medikal Fizik
 • Sağlık Bilimleri Enstitüsü -  Sağlık Fiziği
 • Nükleer Bilimleri Enstitüsü -  Sağlık Fiziği

Sağlık Fizikçisi

EK: DİLEKÇE ÖRNEĞİ

ÖNEMLİ NOT:

1219 SAYILI KANUN VE YÖK KARARLARI GEREĞİ YUKARIDA YER VERİLEN UNVANLARI İHRAZ EDEMEYECEK DURUMDA OLUNMASI VEYA BAHSE KONU İŞLEMİN GERÇEKLEŞTİRİLMESİNE GEREK OLMAYIP BAŞVURUDA BULUNULMASI HALİNDE; BAŞVURULAR GEÇERSİZ SAYILACAK OLUP, GEÇERSİZ BAŞVURUYA İLİŞKİN BAŞVURU SAHİBİNE HERHANGİ BİR EK BİLGİLENDİRME YAPILMAYACAKTIR. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

KADIN-ERKEK ATAMA BEKLEYEN SAĞLIKÇILAR BU SAYFADA

Atama bekleyen kadın-erkek diğer sağlıkçılarla bilgi alış verişi için TIKLAYIN

12 BİN PERSONEL ALIMI ATAMA DUYURUSU GELDİĞİ ANDA BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Anestesi teknikeri 2019-07-20 17:57:03

Atama bekliyoruz bir sene olacak hala ses yok saglik bakani duysun sesimizi birsene gece gündüz sınava çalıştık hala atama olmadı eskiden buaylarda 2 tercihlerde olurdu biz hala 1 tercihimiz bile açıklanmadı işsiz isyok ozellerde bile giremiyoruz boşuna mı okuduk biz bu bölümleri bizim atamamız çok olsun artık atanalım 4000 olsun bizimkine cokolsun artık saglik bakani duysun sesimizi

Avatar
Damla 2019-07-21 02:09:55

Sağlık meslek lisesi mezunları klinik destek elemanı olarak alınıyor dendi 1.alimda alım çok azdı tekrar alım yapilacakmi

Avatar
Serkan BOSTAN 2019-07-21 22:06:24

Kamu yönetimi mezunuyum kamu yönetimi mezunlarına kadro açılmasını istiyoruz Kamu yönetimi mezunlarına ağırlık verilmelidir sesimizi duyun artık lütfen destek verin arkadaşlar farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz farklı kurumlarda farklı kadrolar açılmalıdır müfettişlik uzmanlık müsteşarlık müdürlük şube müdürlüğü oda başkanlığı genel başkanlık denetmenlik daire başkanlığı bölge müdürlüğü danışmanlık hakimlik kaymakamlık başdanışmanı başdenetçi gibi sınavlar açılmalıdır lütfennnnnnnnn gerçekten bekliyoruz lütfennnnnnnnn