KPSS-2022/6 Yerleştirme İşlemleri Sona Eriyor

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından 550 personel alımı için ÖSYM tarafından yapılan yerleştirme işlemleri için son günler.

KPSS-2022/6 Yerleştirme İşlemleri Sona Eriyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), KPSS puanıyla alınacak 550 personelin yerleştirme işlemi yarın sona eriyor. ÖSYM aday işlemleri sistemi üzerinden yapılacak yerleştirme işlemi için ortaöğretim ve ön lisans mezunu adaylar başvuru yapabiliyor

KPSS 2022/6 tercih işlemleri ÖSYM’nin duyurusuyla başladı. Sosyal Güvelik Kurumu için alınacak adaylar tercihlerini 18-24 Mart 2022 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM üzerinden yapabilecek. İnternetten tercih gönderme işlemleri 24 Mart 2022 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Ortaöğretim ve ön lisans mezunları adaylar başvuru yapabilecektir.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında 450 destek personeli, 80 koruma ve güvenlik görevlisi, 20 teknisyen olmak üzere toplam 550 sözleşmeli personel alınacaktır.

Alım yapılacak kadrolar şu şekildedir.

Ortaöğretim kadroları için

Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 55 personel

Destek Personeli, 447 personel

Teknisyen, 20 personel

Ön Lisans Kadroları İçin

Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 25 Personel

Destek Personeli, 3 adet

Tercih Ücreti Ne Kadar

Adaylar tercihlerini yaparken 30 TL tercih ücreti yatırmak zorunda.

Başvuru Genel Şartları

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası ile aynı Kanunun 48’inci maddesinin (A) fıkrasının 1*, 2, 3, 4, 5, 6 ve 7’nci bentlerindeki şartları taşımaları gerekmektedir.

- 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Dair Esasların Ek-1 inci maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.

- Sosyal Güvenlik Kurumuna yerleştirilen adaylar hakkında, 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri doğrultusunda Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması yaptırılacaktır.

- Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar, göreve başlatılmayacaktır.

- Başvurma genel ve özel şartlarına ve yerleştirildiği pozisyonun niteliklerine sahip olmayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

Başvuru Genel Bilgileri İçin: TIKLAYIN

Ortaöğretim Kadro Dağılımı İçin: TIKLAYIN

Ön Lisans Kadro Dağılımı İçin: TIKLAYIN

Nitelik Tablosu İçin: TIKLAYIN

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /