KPSS 2017/3 Yerleştirme Sonuçları Açıklandı!

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinden yapılan duyuruda KPSS KPSS 2017/3: Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Sonuçları ve sonuçlar ile ilgili sayısal veriler açıklandı.Detaylar haberimizde.

KPSS 2017/3 Yerleştirme Sonuçları Açıklandı!

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) resmi internet sitesinden az önce bir duyuru yayınlandı. Duyuruda KPSS 2017/3 Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunda sözleşmeli çalışacak 3890 kişinin tercih sonuçlarının açıklandığı ve adayların yerleştirme işlemlerinin tamamlandığı ilan edildi. Ayrıca yayınlanan duyuruda boş kalan kontenjan sayıları ve lisans ön lisans ve ortaöğretim mezunlarının yerleştirildiği en büyük ve en küçük puanlar ve tercih yapan aday sayıları ilan edildi. Lisans mezuniyeti gerektiren kadrolar için ayrılan 2282 kişilik kontenjan için 28362 aday tercih yaparken 2274 kişi yerleştirildi 8 kişilik kontenjan boş kaldı. Vevobahis Ön lisans mezuniyeti gerektiren kadrolar için ayrılan 401 kişilik kontenjan için 7214 aday tercih yaparken bu kadroların tamamına adaylar yerleştirildi. Boş kalan kontenjan olmadı. Orta öğretim mezuniyeti gerektiren kadrolar için ayrılan 1207 kişilik kontenjan için 13598 aday tercih yaparken bu kadroların tamamına da adaylar yerleştirildi.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayınlanan duyuru şu şekilde

KPSS 2017/3: Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması

KPSS-2017/3 Tercih Kılavuzunda yer alan Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun Sözleşmeli Pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

Yerleştirme sonuçları, 17 Mart 2017 tarihinde saat 16.40’dan itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır. Adaylar yerleştirme sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

Yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler Ek'te sunulmuştur.

Adaylara saygıyla duyurulur.

Yerleştirme Sonuçları İçin

Kamubulteni.com KONYA