Kızılay KPSS'siz 1500 Personel Alımı Yapacak: Başvuruların Yapılacağı Sayfa Açıklandı

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, Kızılay'ın Malatya'da bulunan lojistik merkezini ve afet barınma konteyner üretim fabrikasını ziyaret etti ve bazı incelemelerde bulundu. Türk Kızılay Genel Merkez Denetleme Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Yalçın ile Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu, lojistik merkez ve afet barınma konteyner üretim fabrikası inşaatı hakkında vekile bilgi verdi ve sunum yaptı. Fendoğlu burada yaptığı açıklamada personel alımı müjdesi verdi. Peki Kızılay person

Kızılay KPSS'siz 1500 Personel Alımı Yapacak: Başvuruların Yapılacağı Sayfa Açıklandı

Kızılay 1500 eleman alacak.

Malatya'da açıklamalarda bulunan  Türk Kızılay Genel Merkez Denetleme Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Yalçın yatırımların sürdüğünü söyleyerek,  “ Kızılay tarafından yapılan yatırımlarını incelemek üzere geldiler. Bizlerde burada bir sunum yaparak bilgi verdik. Burada yapılan yatırımları birlikte gördük. Ziyaretleri ve desteklerinden dolayı MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu’na teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

"40 YIL ATIL KALDIKTAN SONRA YENİDEN FAALİYETE GEÇTİ"

Daha sonra Fendoğlu söz aldı ve bölgedeki çalışmalarda son durumu aktardı. Söz konusu üretim tesisinin yıllardır atıl kaldığını, ancak yeniden üretime hazırlandığını söyleyerek, “Fabrikamızın 40 yıl atıl olarak kaldıktan sonra, 2018 yılında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla Kızılay’a devriyle Malatya’mızda büyük yatırım alanına kavuşmuştur. MHP İl Başkanımız ve Umut Yalçın ve Şube Başkanımız Ramazan Soylu ve Kızılay ‘ın değerli üyeleriyle beraber inşaat alanı hep birlikte gezdik. Yaklaşık 580 dönüm arazinin tamamını kullanılabilir hale getirmişler. Bu inşaatlarımızı bittiği takdirde 5 yıla uzanabilecek süreç olacak. Kısa süre içinde bitmesini öngörüyoruz. Ülkemizin dışa bağımlı olmadan kendi öz kaynaklarına yönelik Kızılahaç da dahil dünyada tüm yardım örgütlerinin kendi fabrikası ve üreticisi olmayan bir yatırım bu gün Kızılay’a nasip olmuştur. Bu yatırım Malatya’mızda yapılmıştır. Siyasetçilere özellikle bu yatırım buraya gelmesi için Milletvekillerimize Belediye Başkanlarımıza ve Kızılay’ımıza Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ‘a teşekkür ediyorum” dedi.

PARTİDEN LİSTE GİDİYOR İDDİASI

Kızılaya ve kamuya yapılan personel alımında partilerden liste gidiyor iddiasına değinen Fendoğlu, partilerden liste gitmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyleyerek, "Sadece görevli olan kişiler sahada çalışıyor. Hiçbir siyasi kurum ve kuruluşlardan liste Kızılay ‘a gitmedi. Burada çalışan elemanların siyasilerin isteği ve liste bildirmesiyle olmadığını buradan belirtmek istiyorum. Bilgi kirliliğini bize net olarak anlatan Kızılay Şubesine de teşekkür ediyorum." dedi.

KIZILAY 1500 PERSONEL ALIMI BAŞVURU SAYFASI AÇIKLANDI

Fendoğlu açıklamasının devamında Malatya'daki fabrikaya 1500 personel alımı yapılacağını , söz konusu personel alımı ilanlarının Kızılay resmi internet adresi üzerinden yayımlanacağını söyledi. Fendoğlu açıklamasında, "Kızılay'ın Malatya'da inşaatları süren lojistik merkez ve afet barınma konteyner üretim fabrikaları bittiğinde,aşamalı olarak bin, bin 500 civarında kalifiye eleman alımı olacak. Personel alımı olduğu zaman Kızılay'ın kendi internet sayfasında Malatya’mız için duyurusunu yapacak. Personel alımını yapacaklar ve şartları uyanların alımı olacak. Listelerini hiçbir siyasi partiye götürmelerine veya her hangi bir yerden tasarruf veya torpil beklemelerine gerek yok. Vatandaşlarımız kendi bileğin hakkıyla girebileceği iş alanıdır burası. Ben buradan özellikle duyurayım. Fabrikada çalışan kimse yok. Alınan bir personel yok. Kendi öz kaynaklarıyla 6 ay gibi kısa sürede 50 bin metre alanı hayatta geçirmişler. Üç aşamalı olarak hayatta geçecek çadır fabrikası, prefabrik fabrikası ve betonarme fabrikası tamamıyla bittiği zaman bin 500 civarında kişi personel alımı ise 5 yıl yayılmasını ön görüyorlar. Vatandaşlarımız bu konuda panik yapmasınlar. Hiçbir kurum ve kuruluş değil Kızılayı takip etsinler" dedi.

KIZILAY PERSONEL ALIMI BAŞVURU TAKİP SAYFASI

Kızılay personel alımı ilanları "https://basvuru.kizilaykariyer.com/ilan/site.aspx" adresi üzerinden yayımlanıyor. Bu sayfayı sürekli takip ederek ilanlardan haberdar olabilirsiniz. Not: Malatya'ya personel alımı için henüz ilan yayımlanmadı. Tesisin önümüzdeki haftalarda faaliyete girmesi ile personel alımlarının art arda yayımlanması bekleniyor. 

Öte yandan ilanlar geldiğinde kamubulteni.com olarak takipçilerimizle paylaşacağız. Haberdar olmak için TIKLAYIN