KGK Uzman Yardımcısı Alımı İlanı Duyurdu

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu yayımladığı alım ilanıyla bünyesine uzman yardımcısı alımı yapacağını duyurdu. İşte alım detayları..

KGK Uzman Yardımcısı Alımı İlanı Duyurdu

KGK Uzman Yardımcısı Alımı İlanı Duyurdu

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu uzman yardımcı alımı yapacak. Resmi Gazete 'de yayımlanan alım ilanına göre Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumua Genel İdare Hizmetleri sınıfında çalıştırmak üzere uzman yardımcısı alımı yapacak. 

Alımlar sınav ile olacak

Alımlar sınav ile olacak ve Giriş sınavının yazılı bölümü 03-04/12/2022 tarihinde Ankara’da yapılacaktır.

Başvurular e-devletten

Sınav başvuruları 31/10/2022 tarihinde başlayıp, 13/11/2022 tarihinde saat 23.59 itibariyle sona erecektir. Başvurular e-Devlet üzerinde Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden yapılacak.

Başvuru şartları neler ? 

  1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşıması
  2. Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler ile ticari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olması
  3. ÖSYM tarafından 2021 ve 2022 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından (KPSS A Grubu) birinden; Uzman yardımcısı kadrosu için başvuruda bulunan adaylardan KPSS P1, KPSS P17, KPSS P18, KPSS P22, KPSS P23, KPSS P25, KPSS P26, KPSS P27, KPSS P28, KPSS P44, KPSS P45, KPSS P46, KPSS P47 ve KPSS P48 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmak kaydıyla, başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 180 kişi içerisinde yer alması (Son sıradaki adaylarla aynı puana sahip adaylar da sınava kabul edilir)
  4. Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olması (1/1/1987 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak)
  5.  Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumunun olmaması, gerekmektedir.

KGK Uzman Yardımcısı Alımı İlanının detaylarına ulaşmak için TIKLAYIN