Katar Havayolları Türk Personel Alımı Yapıyor

Katar Havayolları, İstanbul 'da bulunan ofislerinde istihdam etmek üzere personel alımı yapacağını duyurdu.

Katar Havayolları Türk Personel Alımı Yapıyor

Katar ile Türkiye arasında son günlerde yaşanan yakınlık ile önemli bir hava köprüsü kuruldu. Artık bazı uçuşlar, 300 yolcu kapasiteli geniş gövdeli uçaklarla yapılıyor. 

Yolcu kapasitesi daha çok olan uçaklarla yapılan seferlerde, en çok uçuş, haftada 48 defa yapılan Doha uçuşu oluyor. Katar Havayolları tarafından yapılan bu uçuşlar arttırılınca personel ihtiyacı da arttı. Türk personel alımlarını daha önce de yapan Katar Havayolları, seferlerin artması ile birlikte başlayan personel ihtiyacını gidermek üzere yeni personel alımları için ilana çıktı. 

PERSONEL ALIMI YAPILAN KADROLAR

Katarlı havayolu şirketi, yayımladığı ilanında İstanbul 'da istihdam edilmek üzere Bölgesel Pazarlama Müdürü (Doğu Avrupa), Doğrudan Satış ve OTA Müdürü (Doğu Avrupa), Bölgesel İş Geliştirme Müdürü (Doğu Avrupa), Yönetim Koordinatörü (Doğu Avrupa), Kıdemli Müdür (Doğu Avrupa), Kıdemli Finansman Asistanı, Finans Süpervizörü, Kıdemli Rezervasyon ve Biletleme temsilcisi ve Hatay için Havaalanı Hizmetleri Müdürü için iş ilanını yayımladı.

SEFERLER VE GİDEN-GELEN YOLCU SAYISI ARTTI 

Katar Havayolları; Hatay iline haftada üç sefer, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı 'na günde üç sefer, Atatürk Havalimanı 'na haftada 10 sefer, Adana Havalimanı 'na haftada üç sefer, Ankara Esenboğa Havalimanı 'na günlük 1 sefer, Antalya 'ya haftada iki sefer ve Bodrum 'a da haftada iki sefer düzenlemeye devam ediyor.

Katar Havayolları bazı seferlerini ise yoğun talep gelmesi üzerine, 300 yolcu kapasiteli Airbus 330 ve Boeing 777 tipi uçaklarla yapıyor. Katar Havayolları Ocak-Mayıs döneminde İstanbul Sabiha Gökçen ve Doha arasında yaklaşık 100 bin yolcu taşıyarak geçen yıla göre yolcu sayısını yüzde 40 artırmıştı.

Kamubulteni.com  | Ankara