Karayolları Genel Müdürlüğü Sivas'ta Eski Hükümlü İşçi Alımı Yapacak.Başvuru İçin Son Gün Yarın!

Karayolları Genel Müdürlüğü Sivas'ta çalışabilecek eski hükümlü işçi alacak.Adayın KPSS ye girmiş olması yeterli olacak.Başvuru için son gün yarın.Başvuru şartları ve detaylar haberimizde.

Karayolları Genel Müdürlüğü Sivas'ta Eski Hükümlü İşçi Alımı Yapacak.Başvuru İçin Son Gün Yarın!

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinde 27.02.2017 tarihinde personel alım ilanı yayınlandı. İlanda lise mezunu işçi alımı yapılacağı, adayın en az lise mezunu olması gerektiği ve adayın KPSS ye girmiş olmasının yeterli olduğu bildirildi. Başvuru sonucu işe alınacak olan aday beden işçisi olarak hizmet verecek. Günde 81.58 TL çıplak yevmiye alacak. Ancak başvuru yapacak adayın eski bir hükümlü olması ve Sivas ilinde çalışabilecek olması gerekmekte. Başvuru yapmak için son gün yarın.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

  1. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak
  2. 18 yaşını tamamlamış olmak
  3. Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha Egobet fazla süreyle hapis cezasına veya Devlet memuru olmaya engel bir suçtan hüküm giyenlerden cezasını infaz kurumlarında tamamlayanları, cezası ertelenenleri, koşullu salıverilenleri; özel kanunlarda belirtilen şartlardan dolayı istihdam olanağı bulunmayanları; ömür boyu kamu hizmetlerinden yasaklı bulunanlardan, Cumhuriyet Başsavcılığından alınan salıverilen hükümlülere ait durum bildirme formu ile durumlarını belgelendirmek veya Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan: 21/6/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 16/6/1927 tarihli ve 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananlardan (Değişik ibare:RG-6/8/2014-29080) sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile durumlarını (Değişik ibare:RG-6/8/2014-29080) belgelendirmek
  4. KPSS ye girmiş olmak

Bu ilana başvurular İŞKUR’un resmi internet sitesinden ve İŞKUR il müdürlüklerinden 8 Mart 2017 Çarşamba gününe kadar yapılabilecek.

Kamu personeli, işkur, sydv, banka personeli alım ilanlarından anında haberdar olmak için facebook grubumuza katılmak için tıklayınız.

Kamubulteni.com KONYA