Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2019 Yılı 13 Bin Sözleşmeli Er Alımı için Başvuru Süreci Devam Ediyor

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2019 yılı sözleşmeli er alımı için adayların ön başvurularının toplanmasıyla ilgili süreç devam ediyor. Sözleşmeli er başvuru ekranı, başvuru genel ve özel şartları ve diğer detaylar memur alımı haberlerinin merkezi kamu bülteni haber sitesinde.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2019 Yılı 13 Bin Sözleşmeli Er Alımı için Başvuru Süreci Devam Ediyor

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2019 Yılı 13 Bin Sözleşmeli Er Alımı için Başvuru Süreci Devam Ediyor

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2019 yılı sözleşmeli er alımı için adayların ön başvurularının toplanmasıyla ilgili süreç devam ediyor. Sözleşmeli er adayları Milli Savunma Bakanlığı'nın personel temin sayfası üzerinden ön başvuru işlemlerini online olarak yapabiliyorlar. MSB'den yapılan resmi duyuruda, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na sözleşmeli er alımı gerçekleştirileceği, ilgili alımlara başvuru yapmak isteyen adayların en az ilkokul mezunu olması, askerliğini yapanlar için 25 yaşını aşmamış, yapmamış olanlar için ise 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını aşmamış olması gerektiği belirtilmişti. MSB Sözleşmeli er alımları için başvuru süreci sadece online yapılıyor, başvurusu kabul edilen adaylar sonuç duyurularını ve seçim aşaması faaliyetlerine ilişkin detaylı bilgilendirmeleri MSB Personel sayfasından öğrenebiliyor. Başvuru yapacak adaylarda aranacak başvuru genel şartları şu şekilde : 

  • Türk vatandaşı ve erkek olmak,
  • En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak,
  • Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1994 tarihi ve sonrasında doğanlar), Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1994 tarihi ile 31 Aralık 1999 tarihleri arasında doğanlar),
  • Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak, (5) Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak,
  • Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,
  • Tamamı için başvuru kılavuzuna göz atabilirsiniz...

DİKKAT:

1. Adaylar başvuru ekranına E-devlet üzerinden giriş yapacaktır.

2. Giriş yaptıktan sonra başvuru sihirbazı üzerinden ilerleyerek bilgilerim kısmından eğitim, iletişim, askerlik ve diğer istenen bilgileri mutlaka dolduracak ardından Tercih ekranına otomatik olarak yönlendirilecektir.

3. Adaylar eğitim bilgisi alanında eğitim bilgisi ekle butonuna bastıktan sonra eğitim bilgilerini dikkatlice girmelidir.

4. Terhis Belgesinin aslını veya e-Devlet üzerinden alınacak bilgisayar çıktısını getireceklerdir.

5. Askerlik hizmetini yapmamış olan adaylar Askerlik Durum Belgelerini e-Devlet üzerinden temin edebileceklerdir (onaylı olması şartı aranmayacaktır).

6. MSY 33-3 Sağlık Muayene Yönergesi 5.Bölüm 1-a maddesine istinaden;

            a FYT'ye katılabilmek için tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.) "adayın spor (şınav, mekik ve koşu) yapmasında sakınca olmadığına dair rapor" ve,

            b. "FYT sırasında ortaya çıkabilecek her türlü sağlık problemimde sorumluluk tarafıma aittir" ibaresi bulunan "Muvafakat Yazısı" ile sınava katılacaklardır.

Rapor ve Muvafakat örnekleri kılavuza eklenmiştir.

7. Adaylar başvuru yapmadan önce mutlaka kılavuzu ve başvuru şartlarını dikkatle okumalıdırlar.

Başvuru kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.