Kamuya 1587 Memur Alımı Başvurusu İçin Son Gün: 23 Aralık 2019

Kamuya en az ilkokul mezunu adaylar arasından personel memur alımı yapılıyor. Kamu Bülteni olarak bu haberimizde başvurusu 23 Aralık 2019 günü bitecek ilanlara haberimizde yer verdik.

Kamuya 1587 Memur Alımı Başvurusu İçin Son Gün: 23 Aralık 2019

Kamuya en az ilkokul mezunu adaylar arasından personel memur alımı yapılıyor. Kamu Bülteni olarak bu haberimizde başvurusu 23 Aralık 2019 günü bitecek ilanlara haberimizde yer verdik.

22 Aralık 2019 Pazar 08:08
Kamuya 1587 Memur Alımı Başvurusu İçin Son Gün: 23 Aralık 2019

1587 kamu personeli alımında son gün 23 Aralık 2019.

Kamu kurum ve kuruluşlarına en az ilkokul mezunu adaylar arasından personel alımı yapılıyor. KPSS şartı olmadan ve KPSS puanı ile yapılan personel alımlarında başvuru detayları haberimizde.

Kadın erkek adaylar bu sayfada toplanıyor >> > TIKLA KATIL

2828 SAYILI KANUN KAPSAMINDA 1561 MEMUR ALIMI

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında olan vatandaşlar arasından bin 561 memur ataması yapılacak. KPSS şartı olmadan yapılan atamalarda mezuniyete göre sayı dağılımı şu şekilde;

- İlkokul/ortaokul/ilköğretim düzeyi için 543 kadro,  

- Ortaöğretim (Lise) düzeyi için 832 kadro, 

- Önlisans düzeyi için 91 kadro, 

- Lisans düzeyi için 95 kadro.

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamına aşağıdaki vatandaşlar girmektedir:

- Haklarında korunma veya bakım tedbir kararı alınmış,

- Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sosyal hizmet modellerinden en az iki yıl süre ile yararlanmış ve reşit olduğu tarih itibariyle de bu hizmetlerden yararlanmaya devam eden,

- 18 yaşının dolduğu ve korunma ya da bakım tedbir kararının veya himaye onayının sona erdiği tarihten itibaren beş yıl içinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına başvurarak hak sahibi olduğunun tespitini yaptırmış kişilerin katılması mümkündür.

Hak sahibi olup olmadığınızı öğrenmek için Tıklayın

Tercih kılavuzu için Tıklayın

Başvuru ekranı için aşağıdaki linke tıklayın >>

https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-hizmetler-kanunu-kapsaminda-ise-yerlestirme-tercih-islemleri

SERKA PERSONEL ALIYOR

Serhat Kalkınma Ajansı tarafından yayımlanan duyuruda 10 Uzman, 1 Hukuk Müşaviri ve 1 İç Denetçi alımı yapılacağına yer verildi. 

İlanın başvuru genel şartları şu şekilde;

-Türk vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

-Affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine karşı işlenen suçlarla, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,

-Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak, e) Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmişse muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

Uzman Personel

- KPSS puanı ile toplam 9 (dokuz) Uzman alınacak olup Uzman pozisyonu için başvuruda bulunacak adayların; Maliye, İşletme, İktisat, İstatistik, Ekonometri, Sosyoloji, Şehir ve Bölge Plânlama, Mimarlık veya Mühendislik dallarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından lisans düzeyinde mezun olmaları

- Uzman personel adaylarının öncelikle, 18/3/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri çerçevesinde yapılan (28-29 Temmuz 2018 veya 20-21 Temmuz 2019) Kamu Personel Seçme Sınavına girmeleri ve bu sınavdan, Genel Sekreterinin görüşü alınmak suretiyle Yönetim Kurulunun kararlaştırmış olduğu ve aşağıda belirtilen her bir öğrenim dalı için Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan ve son başvuru tarihi itibarıyla geçerliliği bulunan Kamu Personeli Seçme Sınavından aşağıdaki tabloda belirtilen puan türlerinden birinde en az 80 puan almış olmak.

- Uzman personel pozisyonları için başvuracak adayların, sınav başvuru tarihinden önceki 5 (beş) yıl içinde İngilizce dilinden Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (C) düzeyinde veya dil yeterliği bakımından bunlara denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir sınavdan asgari (C) düzeyine karşılık gelen puanın eşdeğerini sağlayan belgeye başvuru tarihi itibarıyla sahip olmak,

İç Denetçi İçin Tercih Nedenleri

1) Ajansın faaliyet alanlarıyla ilgili konularda bilgi ve deneyim sahibi olmak,

2) Herhangi bir alanda yüksek lisans veya doktora derecesine sahip olmak,

3) İngilizce dışında ikinci yabancı dil belgesine sahip olmak, İç Denetçi pozisyonu için tercih sebepleridir.

KUDAKA PERSONEL ALIMI

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından yayımlanan duyuruda n 9 Uzman Personel, 1  Hukuk Müşaviri, 1  İç Denetçi ve 3  Destek Personeli alımı yapılacağına yer verildi.

BAŞVURU

Kalkınma ajanslarının  başvurusu aşağıdaki linkten yapılıyor. 

Başvuru adresi: http://www.sinavbasvuru.sanayi.gov.tr/

TÜM KAMU İLANLARI İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN >>

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Son Güncelleme: 23.12.2019 08:10
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Veysi yıldız 2019-12-22 21:33:36

Bende ortaokul mezunuyum daha önce temizlik işlerinde çalıştım hastane görevlilerine yemek dağıtımı yapıyordum şimdi boştayım iş istiyorum

Avatar
Vatandaş 2019-12-23 06:53:45

Yurt çocuklarının şartları çok basite indirgenmiş. Kuruluşlarda ne yaptıklarının bir önemi yok , çok esnek işe girişleri. Normal şartlarda işe girmek için, muhakkak adamın olacak. Üniversite mezunu olmak yada yeterli puan almanın bir önemi yok artık bunu vatandaş biliyor.adalet ve vijdan Allah rızası için.