Kamuya 1027 Memur Alımı için Tercihler Devam Ediyor

Kamu kurum ve kuruluşlarına KPSS 2021/1 ile memur alımı için tercih işlemleri devam ediyor. Dün ÖSYM'nin resmi internet sayfasından yayımlanan duyuruda, kamu kurum ve kuruluşlarına personel alımı için tercihlerin alınacağı belirtilmiş, ilgili tercihlerde 670 kadro için toplam 1027 kontenjan ayrıldığı görülmüştü. KPSS 2020 2'de 1070 kadroda 1677 personel alımının ardından daha fazla kontenjan beklenirken, söz konusu kontenjan azlığı adayların tepkilerini de beraberinde getirdi.

Kamuya 1027 Memur Alımı için Tercihler Devam Ediyor

Yeni Memur Alımlarını Takip Etmek için , Sadece iş haberlerine göz atmak , kadın-erkek diğer adaylarla tanışarak, bilgi alışverişinde bulunmak için yeni sayfaya katılma isteği gönder. Katılım isteği için https://www.instagram.com/k.bulteni.is/?hl=tr

ÖSYM'DEN KPSS TERCİHLERİYLE İLGİLİ YAYIMLANAN DUYURUDA ŞLU İFADELER YER ALDI:

Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, KPSS-2021/1 Tercih Kılavuzuna saat 14.30’dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Adaylar tercihlerini, 01 – 08 Temmuz 2021 tarihleri arasında ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 08 Temmuz 2021 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.

Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2021/1 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

KONTENJAN DAĞILIMI VE DİĞER DETAYLAR İÇİN https://www.kamubulteni.com/kamu-personel-alimi/kpss-20211-tercihleri-basladi-iste-ortaogretim-onlisans-ve-h39956.html