Kağıthane Belediyesi Memur Alımı Başvuruları Sürüyor

Kağıthane Belediyesi'ne zabıta memuru alımı için başvuru işlemleri devam ediyor.

Kağıthane Belediyesi Memur Alımı Başvuruları Sürüyor

Kağıthane Belediyesi'ne zabıta memuru alımı için başvuru işlemleri devam ediyor.

29 Eylül 2020 Salı 09:31
Kağıthane Belediyesi Memur Alımı Başvuruları Sürüyor

Kağıthane Belediye Başkanlığı tarafından geçtiğimiz haftalarda yapılan resmi duyuruda belediye başkanlığına zabıta memuru alımı yapılacağı, ilgili alım için başvuru yapacak adayların en az B sınıfı sürücü belgesinin yanı sıra KPSS'den 70 puan şartı ve diğer şartları da yerine getirmesi gerektiği kaydedilmişti. Zabıta memuru alımı için 28 Eylül 2020 tarihi itibariyle başlayan başvuru işlemleri 2 Ekim saat 16.30'a kadar devam edecek. Başvurular Kağıthane Belediyesi'nin İnsan Hakları ve Eğitim Müdürlüğü'ne şahsen yapılacak. Başvuruların şahsen yapılacağı, posta ya da diğer şekillerde yapılan başvuruların kabul edilmeyeceğine dikkat çekilen resmi duyuruda başvuru genel ve özel şartları da yer aldı. Buna göre başvuru genel ve özel şartları ise aşağıdaki gibi oldu: 

İlan edilen boş zabıta memuru kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

a) Türk vatandaşı olmak.
b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.
f) İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI:

a) İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Önlisans 2018-KPSSP93 ve Lisans 2018-KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.
b) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
c) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en
az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce başvuru esnasında yapılacaktır.
d) Sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
e) 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

Başvuru sürecine ilişkin tüm gelişmeler ve detaylar belediyenin resmi sayfasından öğrenilebilir.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.