Kadın-Erkek KPSS Şartlı 10 Bin Polis Memuru Alınacak!

10 Bin Polis Memuru alımı için Polis Akademisi Başkanlığı'nca yapılacak duyuru bekleniyor.

Kadın-Erkek KPSS Şartlı 10 Bin Polis Memuru Alınacak!

Polis Akademisi Başkanlığı'nın 23. Dönem POMEM alımları için adaylar tarafından beklenen duyuru için geri sayım sona eriyor.

Geçtiğimiz haftalarda Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sayfasından yaptığı duyuruda, POMEM kapsamında yapılacak alım için 10 bin kontenjan ayrıldığını , bu alımlar için en az önlisans mezunlarının başvuru yapabileceğini bildirmişti.

ORTAÖĞRETİM, ÖNLİSANS, LİSANS TÜM POLİS, ASKERİ PERSONEL, MEMUR ALIMLARI CEP TELEFONUNA GELSİN İSTİYORSAN TIKLA VE İNDİR.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından Mayıs ayında yapılan resmi duyuruda, "Polis Akademisine bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 23. Dönem olarak eğitilmek üzere Lisans ve Ön lisans Polobet mezunlarından toplam 10.000 öğrenci adayı alınacaktır. Ön başvuru tarihleri ve sınava ilişkin esaslar 22.07.2018 tarihinde yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı sonrası Polis Akademisi Başkanlığı internet sitesinden ilan edilecektir." ifadelerine yer verilmişti.

2018 KPSS Lisans'ın gerçekleşmesiyle birlikte adaylar hem KPSS sonuçlarına hem de ÖSYM tarafından yapılacak resmi duyuruya kilitlenmiş durumdalar. Akademinin kısa süre içerisinde 2018 PMYO duyurusuyla birlikte 23. Dönem POMEM duyurusunu da yapması, toplamda 12 bin 500 kişilik alım için gerekli şartlar ve başvuru tarihlerini bildirmesi bekleniyor. Polis alımlarıyla ilgili tüm gelişmeleri Kamu Bülteni olarak siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşmayı sürdüreceğiz. 

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA