Kadın-Erkek 55-60 KPSS ile Zabıta Memuru Alımı-4 Bin TL Maaşla

En az lise mezunu adaylar arasından iki belediye zabıta memuru alımı yapıyor. 55 ve 60 KPSS ile yapılan kadın-erkek zabıta memuru alımlarının başvuru detayları haberimizde.

Kadın-Erkek 55-60 KPSS ile Zabıta Memuru Alımı-4 Bin TL Maaşla

En az lise mezunu adaylar arasından iki belediye zabıta memuru alımı yapıyor. 55 ve 60 KPSS ile yapılan kadın-erkek zabıta memuru alımlarının başvuru detayları haberimizde.

24 Ocak 2019 Perşembe 15:19
Kadın-Erkek 55-60 KPSS ile Zabıta Memuru Alımı-4 Bin TL Maaşla

İki belediye zabıta memuru alıyor.

Uludere ve Nusaybin Belediye Başkanlığı zabıta memuru alımı başvuruları devam ediyor. Ocak ayının ilk günlerinde başlayan başvurular Şubat ayının ilk haftasına kdar alınacak. Biz de Kamubulteni.com olarak başvurusu devam eden zabıta memuru alımlarına haberimizde yer verdik. 

İKİ BELEDİYE ALIM YAPIYOR-BİR BELEDİYENİN ALIMINA BAŞVURULAR BAŞLIYOR

Nusaybin ile Uludere Belediye Başkanlıklarının zabıta alımlarına başvurular devam ederken , Derik Belediyesinin zabıta alımı başvurusu 4 Şubat günü başlıyor.

BAŞVURU ŞARTLARI

İki zabıta memuru alımında da aranan başvuru şartları şu şekilde;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
 • Kamu haklarından yoksun bulunmamak.
 • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
 • Erkek adaylar için, askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.
 • Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak
 • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
 • 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesindeki özel şartlara göre, zabıta memuru başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
 • Atanacağı zabıta memuru görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bedensel engeli olmaması.

HER KADRO İÇİN İSTENEN MEZUNİYET İLE KPSS ŞARTI

KPSS P93'ten en az 60 alan adaylar arasından alım yapan Uludere Belediyesinin 2 zabıta memuru alımı;

1 Zabıta alımı: Herhangi bir ön lisans programından mezun olmak.

1 Zabıta alımı: Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

55 KPSS ile alım yapan Nusaybin Belediyesinin başvuru özel şartları ise şu şekilde;

3 Zabıta alımı: Ön lisans programlarının herhangi bir bölümünden mezun olmak.

1 Zabıta alımı: Ortaöğretim (Lise ve Dengi) mezunu olmak. En az D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

2 Kadın Zabıta alımı: Ön lisans programlarının herhangi bir bölümünden mezun olmak.

BAŞVURU

İlanlara başvurular 4 Şubat gününe kadar alınacak. Zabıta memuru kadroları için şahsen başvuru gerekmektedir. Belediye binasında boy kilo ölçümü başvuru esnasında yapılacak.

Başvurular aşağıdaki evraklarla birlikte yapılacak:

 • İş Talep Formu
 • Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının fotokopisi,
 • Diploma veya Mezuniyet Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri Belediyemizce tasdik edilebilir.)
 • Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri Belediyemizce tasdik edilebilir.)
 • KPSS sonuç çıktısı,
 • Askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,
 • Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,
 • 2 Fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak),

YENİ ZABITA ALIM İLANLARI YAYIMLANDIĞI ANDA BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK, POLİS ALIMLARINDAN, SUBAY VE ASTSUBAYLARINDAN ANLIK HABERDAR OLMAK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Fatma 2019-01-26 20:56:44

bu sitede başvurular 4 şubata kadar diyor nusaybin belediyesinin sitesinde 15 ocağa kadar diyor bu konu hakkında bilginiz var mı?

Misafir Avatar
admin 2019-01-26 22:49:49 @Fatma

son başvuru 4 şubat'ta . nusaybin belediyesinin sayfasında da öyle yazıyor.

Beğenmedim! (0)