Kadın-Erkek 500 Zabıta Memuru Alımı Başvuruları Sona Eriyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın 500 zabıta memuru alımı için başvuru sürecinde sona geliniyor. Kimler Zabıta Memuru alımı için başvuru yapabilir? işte detaylar...

Kadın-Erkek 500 Zabıta Memuru Alımı Başvuruları Sona Eriyor

İBB'den geçtiğimiz haftalarda yapılan resmi duyuruda alımla ilgili, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır." ifadelerine yer verilmişti.

İLKOKUL MEZUNU, LİSE MEZUNU, ÖNLİSANS VE LİSANS MEZUNU MEMUR ALIMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN TIKLA VE İNDİR.

Zabıta Memuru alımı için başvuru yapacak adayların en az lise ve dengi okullardan mezun olması, KPSS'ye girmiş olması ve Bahis Siteleri KPSS'den en az 60 puan almış olması gerekiyor.

Mezuniyet ve kontenjan dağılımı şu şekilde : 

Zabıta Memuru olmak isteyen adayların genel başvuru şartlarının yanı sıra 2016 KPSS'ye girmiş ilgili KPSS'den 60 puan almış olması, Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması, 30 yaşını doldurmamış olması, daha önce herhangi bir kamu kurum ve kuruluşundan disiplinsizlik ya da ahlaki sebeplerle çıkarılmamış olması gerekiyor.

Başvuru Genel Şartları Şu Şekilde : 

Başvurular 15 Ağustos 2018'e kadar http://basvuru.ibb.gov.tr/ üzerinden yapılacak. Detaylı bilgilendirme ilgili internet sayfasından temin edilebiliyor.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA