Jandarma'ya Kadın-Erkek Askeri Personel Alımında Flaş Gelişme !

Jandarma Genel Komutanlığına yeni dönemde subay-astsubay ve personel alımı için flaş bir gelişme yaşandı. Yeni dönemde personel alımlarının artacağı biliniyordu ve bu konuda da art arda açıklamalar gelmişti. Bu konuda yeni bir gelişme yaşandı.

Jandarma'ya Kadın-Erkek Askeri Personel Alımında Flaş Gelişme !

Jandarma Genel Komıtanlığı Kadın ve Çocuk Kısım Amirliklerinin kapasitesi arttırılıyor.

Kadın ve Çocuk Kısım Amirliklerinin Kurumsal Kapasitesinin Artırılması Projesi kapsamında; geçtiğimiz 1 Ağustos günü “Birinci Yürütme Kurulu Toplantısı”Beştepe Karargahı Atalay Toplantı Salonunda Dış İlş.D.Bşk. J.Alb. Bülent BAYKAL’ın başkanlığında; Litvanyalı proje ortakları, Merkezi Finans ve İhale Birimi ile AB Türkiye Delegasyonundan temsilcilerin katılımı ile düzenlendi. Düzenlenen bu toplantıya J.Gn.K.lığı Beştepe Karargahı Atalay Toplantı Salonunda Asyş.Bşk.Tümg.Fuat GÜNEY, Litvanya’nın Türkiye Büyükelçisi Audrius BRÜZGA ve ilgili kurum ve kuruluşlardan temsilcileri katıldı.

Düzenlenen bu törende Jandarma bünyesinde bulunan Kadın ve Çocuk Kısım Amirliklerinin kapasitelerinin arttırılması konuşuldu. Bu konu hakkında bazı açıklamalar yapıldı. Yapılan açıklamaya baktığımızda kadın ve erkek subay-astsubay alımını bekleyenleri sevindiren açıklamalar da Pashacasino geldi. 

Yapılan açıklamada kapasite arttırılmasına gidilmesi ile birlikte personel sayısının da arttırılacağına yer verildi. Kadın erkek jandarma olmak isteyen adayları sevindiren bu açıklamanın ardından binlerce kişi, ilanları beklemeye başladı.

Geçtiğimiz yıl :Jandarma'ya binlerce subay ve astsubay alımı oldu. Kadın ve Çocuk Kısım Amirliklerinin kapasitelerinin arttırılması ile birlikte kadın Jandarma alımlarının da artacak. Bunun yanı sıra erkek asker alımları da artış gösterecek.

Siz de aşağıda bulunan yorum kısmından bu konu hakkındaki talep ve düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

KAMUBULTENİ.COM OLARAK KADIN-ERKEK ASKER ALIMLARINI ANLIK TAKİP EDİYORUZ. İLAN YAYIMLANDIĞI ANDA BİLDİRİM ALARAK HABERDAR OLMAK İÇİN;

Kamubulteni.com | Ankara