Jandarma ve Sahil Güvenlik En Az Lise Mezunu Subay Alıyor

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi, kendi bünyesinde subay olarak yetiştirmek üzere öğrenci alımı yapıyor. En az lise mezunu adaylar arasından yapılacak alımın detayları haberimizde.

Jandarma ve Sahil Güvenlik En Az Lise Mezunu Subay Alıyor

Jandarma Genel Komutanlığı lise mezunu subay alım ilanı yayımlandı.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi tarafından yayımlanan duyuruda en az lise mezunu olan adaylar arasından, subay olarak yetiştirilmek üzere öğrenci alımı yapılacağına yer verildi. Ankara'da bulunan Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi bünyesine alınacak ve burada gördüğü eğitimin ardından subay olacak adaylar için başvuru şartları ve diğer detaylar kamubulteni.com'un özel haberinde.

BAŞVURULAR BAŞLADI

JSGA tarafından yayımlanan ilana başvurular da başladı. Başvuru yapmak isteyen adayların müracaatlarını 13 Ağustos saat 10,00'a kadar yapması gerekmektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adayların en az lise mezunu olması, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olması ve erkek olması, 2018 yılı YKS TYT‟den en az 150, YKS Eşit Ağırlık (EA) puan türünden en az Türkiye‟de 240.000'inci sırada olması gerekmektedir. evli, çocuklu olmamak veya Vegabet herhangi biri ile nikahsız hayat yaşamıyor olmak, Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle 1 Ocak 1997 ve sonrası doğumlu olması, adli sicil kaydı temiz olması, uyuşturucu kullanmamış ve tedavi görmemiş olması, silah taşımaya engel bir sağlık sorunu olmaması ve kamu haklarından mahrum olmaması gerekmektedir. 

(YKS sonuçları açıklanmadı. Ancak başvurular alınacak ve sonuçlar açıklandıktan sonra gerekli puan şartını taşıdığı görülenler seçim aşamalarına çağrılacak.)

BAŞVURU TAKVİMİ

BAŞVURU

İlana başvurular internet üzerinden yapılmaktadır. Başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki bağlantı adresine gitmesi ve başvurusunu bu adres üzerinden yapması gerekmektedir.

Başvuru ekranı için

BOY KİLO

İlana başvuru yapacakların aşağıdaki boy kilo şartlarını taşıyor olması gerekmektedir.

PARKUR

Seçim aşamalarına girmeye hak kazanan adaylar aşağıdaki parkura tabi tutulacak.

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA