Jandarma Subay Adaylarının Başvuruları Sürüyor! Son Başvuru Tarihi ve Şartları

İçişleri Bakanlığı Genel Komutanlığı'na subay adayı öğrenci alımı için 1 Temmuz 2019 tarihi itibariyle e-Devlet şifreleriyle başlayan başvuru işlemleri devam ediyor.

Jandarma Subay Adaylarının Başvuruları Sürüyor! Son Başvuru Tarihi ve Şartları

Jandarma Subay Adaylarının Başvuruları Sürüyor!  Son Başvuru Tarihi ve Şartları

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı'nın Muvazzaf Subay adayı öğrenci alımı için başvuru işlemleri 1 Temmuz 2019 tarihinde başlamıştı. 

YENİ ASKERİ PERSONEL ALIMLARI, BEKÇİ ALIMLARI, POLİS ALIMLARI VE ÖZEL SEKTÖR İŞ HABERLERİNİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA VE KATIL.

Adayların başvuru işlemleri 26 Temmuz 2019 tarihine kadar sürecek. İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan bilgilendirmede, alımla ilgili, "Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında eğitim-öğretim görecek, Jandarma Genel Komutanlığının muvazzaf subay ihtiyacını karşılamak amacıyla ön başvurular 01-26 Temmuz 2019 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacaktır. Başvuruların başlama ve bitiş saatleri, temin şartları ve diğer detaylar; www.jandarma.gov.tr ve www.jsga.edu.tr adreslerinde yer alan “2019 Yılı Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Öğrenci Temini Başvuru Kılavuzu’ ’nda belirtilmiştir." ifadelerine yer verilmişti.

Başvuru genel şartları şu şekilde: 

a. Ön başvurular sadece, https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresleri ile, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

b. Adayların “Başvuru Kılavuzunun” tamamını okuduktan sonra başvurusunu yapması gerekmektedir.

c. Ön başvurular, 01 Temmuz 2019 günü başlayıp, 26 Temmuz 2019 günü saat 17:00’de sona erecektir.

ç. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’ne e-Devlet kapısı üzerinden e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile giriş yapılacaktır.

GENEL ŞARTLAR

a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

b. Lise veya dengi okullardan mezun olmuş veya 09 Eylül 2019 tarihine kadar mezun olacak durumda olmak veya denkliği Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmak kaydıyla yabancı ülke lise mezunu olmak,

c. Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi bir (21) yaşını bitirmemiş olmak, (1 Ocak 1998 ve sonrası doğumlu olmak) (Mahkeme kararı ile yaş düzeltmesi yaptıran adayların, yaş düzeltmesinden önceki yaşları esas alınır. Bu husus, sınavlar ve kayıt-kabul işlemleri sırasında kontrol edilecektir.)

ç. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,

d. Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

e. www.jandarma.gov.tr ve www.jsga.edu.tr internet adreslerinde yayımlanan “2019 Yılı Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Öğrenci Temini Başvuru Kılavuzu’nda belirtilmiş olan başvuru şartlarını taşımak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvurular e-Devlet şifreleriyle https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresinden yapılacak.