Jandarma Genel Komutanlığı KPSS Şartsız Lise Mezunu Personel Alacak!

Jandarma Genel Komutanlığı,sözleşmeli oalarak çalışabilecek uzman çavuş alımı yapılacağını açıkladı.İlana kimler başvurabilir,başvuru şartları nelerdir,son başvuru tarihi ne zaman gibi detaylar haberimizde.

Jandarma Genel Komutanlığı KPSS Şartsız Lise Mezunu Personel Alacak!

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından geçtiğimiz haftalarda bir uzman çavuş alım ilanı yayınlandı. İlana başvurular 20 Şubat 2017 pazartesi günü başladı 17 Mart 2017 Cuma günü saat 17.00 da sona erecek ve uzatılmayacaktır.

Ön başvurular Jandarma Genel Komutanlığının resmi internet sitesinden yapılacak. Başvuru için istenen şartlardan bazıları ise şöyle sıralanmıştır.

  1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak
  2. En az lise ve dengi okul mezunu olmak 
  3. 25 yaşını doldurmamış olmak
  4. Terhisinin üzerinden üç yıl geçmemiş olmak 
  5. Tüm sınavları geçen adaylar için; sevk edildikleri hastanelerden “Komando Uzman Erbaş Olur Çerez Politikası veya Uzman Erbaş Olur ” kayıtlı sağlık raporu almış olmak
  6. 164 cm den kısa olmamak ve ilanda belirtilen boy-kilo tablosundaki değerlere uygun olmak

Ön başvurusu kabul edilen adayların isimleri Jandarma Genel Komutanlığının resmi internet sitesinden duyurulacaktır. Ön başvurusu kabul edilen adaylar Ankara’daki Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisinde sırasıyla yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, bedensel yetenek sınavı, mülakat, sağlık raporu alımı ve güvenlik soruşturması gibi aşamalardan geçirilecektir. Başarılı olan adaylar puan sıralaması en yüksekten en düşüğe doğru sıralanıp atamalar en yüksek puandaki adaydan başlanarak kontenjanlar doğrultusunda yapılacaktır. Ancak atamalar yapılırken öncelik idarenin ihtiyacı olan kadrolara verilecektir. Bu kadrolara atama yapıldıktan sonra aday tercihleri dikkate alınacaktır.

Jandarma Genel Komutanlığının yayınladığı kılavuza ulaşmak için tıklayınız.

Kamubulteni.com KONYA