Jandarma Düşük KPSS ile Memur Alımı Son Başvuru: 13 Ocak 2019

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi memur alımı başvurusu için son saatlere girildi. İlan detayları ve başvuru ekranı haberimizde.

Jandarma Düşük KPSS ile Memur Alımı Son Başvuru: 13 Ocak 2019

Jandarma memur alımı başvuru son günü 13 Ocak 2019.

2018-3 Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi memur alım ilanı Aralık ayında yayımlandı. Yayımlanan ilanda 50 KPSS ile 1 adet memur alımı yapılacağı bildirildi. Söz konusu memur alımına son başvuru tarihi ise 13 Ocak olarak açıklandı. 

İlana başvurular için son saatlere girilirken biz de kamubulteni.com olarak başvuru yapamayan adaylar için bu haberimizi yazdık.

BAŞVURU ŞARTLARI

a. Türk Vatandaşı olmak.

b. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.

c. 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (2018 KPSS) girmiş olmak ve internette yayımlanan başvuru kılavuzunda unvanların karşısında belirtilen puan türünden, belirtilen en az puanı almış olmak.

ç. Müracaat tarihi (internetten yapılan ön başvurunun son günü) itibariyle 18 yaşını tamamlamş veya Türk Medeni Kanunun 12’nci maddesine göre kazai rüşt kararı almış olmak.

d. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

e. 657 Devlet Memurları Kanunu 53’üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

f. Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tâbi görevlerde çalıĢıyor olmamak.

g. Erkek adaylar için; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş (tecilli) veya yedek sınıfa geçirilmiĢ olmak veya yapmış sayılacak Ģekilde muaf olmak.

ğ. Yapılacak uygulamalı meslek bilgisi sınavı ve/veya mülakat sınavında başarılı olmaları durumunda, sevk edilecekleri hastanelerden TSK, J.Gn.K.lığı, Shl.Güv.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği hükümlerine göre "Sivil Memur Adayı Olur" kararlı sağlık raporu almış olmak.

h. Hakkında yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak

ı. Başvuru kılavuzunda belirtilen kadro unvanlarının hizasında belirtilen niteliklerin tamamına sahip olmak.

i. Herhangi Bir Lisans Programından Mezun Olmak. Yazılım ve Veri Tabanı Uzmanlığı Sertifikasına Sahip Olmak.

j. Web Tasarımı ve Ġnternet Sayfası Yönetimi Konusunda En Az 1 Yıllık Deneyim Sahibi Olmak, HTLM, CSS, Java Script Yazılım Dillerine, Photoshop, After Effects, Dreamwaver Programlarına ve Office Programlarına Hakim Olmak Tercih Sebebi Olacaktır.

k. 2018 KPSS KPSSP3 (En Az 50 Puan)

BAŞVURU

İlana başvurular aşağıdaki linkten 13 Ocak tarihine kadar yapılacaktır.

Başvuru için TIKLAYIN

İlan metni için TIKLAYIN

İŞKUR, DPB VE EGM İLANLARINDAN BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN KAMUBULTENİ.COM MOBİL UYGULAMASINI AŞAĞIDAKİ LİNKLERDEN İNDİRİN.

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.