İYİ Parti'nin 'Mülakatın Kaldırılması, 3600 Ek Gösterge ve EYT Düzenlemesi' Çağrıları Sürüyor

İYİ Parti'nin Kamu personeli alımlarındaki mülakatların kaldırılması, 3600 ek gösterge ve emeklilikte yaşa takılanların sorunlarının çözümü için hükümete çağrısı sürüyor.

İYİ Parti'nin 'Mülakatın Kaldırılması, 3600 Ek Gösterge ve EYT Düzenlemesi' Çağrıları Sürüyor

İYİ Parti Genel Merkezi, Kamuya personel alımlarındaki mülakatlar, hükümetin 3600 ek gösterge vaadi ve emeklilikte yaşa takılanların sorunlarının hallolması için hükümete baskısını sürdürüyor.

3600 EK GÖSTERGE 

3600 Ek Gösterge vaadiyle ilgili geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı İsmail Koncuk, "Hükümetin vaadini unutturmayacağız. 100 günlük eylem planında neden 3600 ek gösterge ile ilgili bir şey yok, bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağız" demişti. Bugün de İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Şenol Bal, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sn. Fuat Oktay'a Pulibet yazılı olarak cevaplandırılması amacıyla 3600 ek gösterge konusunu sordu.

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARLA İLGİLİ DÜZENLEME TEKLİFİ TBMM BAŞKANLIĞI'NA VERİLDİ

İYİ Parti Muğla Milletvekili Ergun'da geçtiğimiz günlerde emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili kanun teklifini TBMM Başkanlığı'na sunmuştu. İYİ Parti'nin Kamuya personel alımlarındaki mülakatlar konusundaki tepkileri de sürüyor.

FAHRETTİN YOKUŞ MÜLAKAT UYGULAMASINA DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Eski bir sendikacı olan İYİ Parti GİK Üyesi ve Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, kamuya personel alımlarında mülakatlarda adaletsiz davranıldığını, adam kayırmaların önüne geçilmesi gerektiğini, bazı kadrolar hariç mülakat uygulamasının tamamiyle kaldırılması gerektiğini söylemişti. KPSS'nin niteliğini kaybetmeye başladığını söyleyen Yokuş, gençlerin yüksek KPSS puanı almalarına rağmen mülakat süreçlerinde elendiklerini söylemişti.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA