İstihdam Seferberliği Kapsamında 100 bin Kişiye İş İmkanı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ın talimatıyla başlatılan istihdam seferberliği yurt çapında tüm hızıyla devam ediyor.Türkiye İş Kurumu istihdam seferberliği kapsamında 100 bin kişiye iş ve istihdam olanağı sağlanacağını açıkladı.Detaylar haberimizde.

İstihdam Seferberliği Kapsamında 100 bin Kişiye İş İmkanı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’IN başlatmış olduğu istihdam seferberliği Türkiye çapında tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) dan yapılan açıklamada İstihdam Seferberliği kapsamında 256 bin kişiye iş ve istihdam olanağı sağlandığı bildirildi. Ayrıca seferberlik kapsamında alım yapılacak 100 bin açık pozisyon olduğu ve bu pozisyonlara alımların en kısa sürede yapılacağı açıklandı. İstihdam Seferberliği süresince alınacak personellerin sigorta ve vergi ücretleri 2017 yılının aralık ayına kadar devlet tarafından karşılanacak. Bu durum istihdam seferberliğinin amacına ulaşmasını kolaylaştırıyor. Türkiye İş Kurumu ayrıca Türkiye’nin pek çok şehrinde düzenlediği istihdam günleri ile iş arayanlarla işverenleri bir araya getiriyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU yapmış olduğu açıklamada istihdam seferberliği ile birlikte yılın ilk iki ayı içerisinde İnterbahis eksi istihdamın artıya doğru döndüğünü açıkladı. Bakan Müezzinoğlu ayrıca istihdam edilen personelin sigorta ve vergi ücretlerinin 2017 yılının aralık ayına kadar devlet tarafından karşılanacağını açıkladı.

Bu haber vesilesiyle istihdam seferberliği kapsamında alım yapılacak pozisyonlara başvuru şartlarını siz değerli okuyucularımıza hatırlatmak isteriz.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

  1. Başvuru şartlarında herhangi bir eğitim şartı aranmamaktadır.
  2. Başvurular İŞKUR’UN resmi web sitesi üzerinden yapılacak olup, İŞKUR üyeliği olmayanlar bir an önce istihdam ettikleri şehirde bulunan İŞKUR binalarına giderek kaydını yaptırmalıdır. İŞKUR il müdürlüklerinde kaydı olmayan adaylar alımlara başvuru yapamayacak.
  3. Herhangi bir şekilde bağlanmış bir yaşlılık aylığı olmaması ve çalışmış olduğu bir yerden emekli aylığı almaması gerekmektedir.
  4. Başvuru yapacak olan adayın öğrenci olmaması gerekmektedir.
  5. Yaşlılar ve engelliler diğer kişilere göre öncelliklidir.

Yapılacak alımlarla ile ilgili detaylı bilgiler Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) un resmi internet sitesinde bulunabilmektedir.

Kamu personeli, işkur, sydv, banka personeli alım ilanlarından anında haberdar olmak için facebook grubumuza katılmak için

Kamubulteni.com KONYA