İŞKUR Üzerinden Ortaöğretim Mezunlarından Kamu İşçisi Alımı için Yoğun İlgi

Manisa Celal Bayar Üniversitesi'ne en az ortaöğretim mezunlarından 18-40 yaş aralığında kadrolu kamu işçsi alımı yapılacağına dair duyuru bugün gelmişti, söz konusu alım için adayların yoğun ilgisi görüldü.

İŞKUR Üzerinden Ortaöğretim Mezunlarından Kamu İşçisi Alımı için Yoğun İlgi

Manisa Celal Bayar Üniversitesi'ne en az ortaöğretim mezunlarından 18-40 yaş aralığında kadrolu kamu işçsi alımı yapılacağına dair duyuru bugün gelmişti, söz konusu alım için adayların yoğun ilgisi görüldü.

20 Mayıs 2020 Çarşamba 15:36
İŞKUR Üzerinden Ortaöğretim Mezunlarından Kamu İşçisi Alımı için Yoğun İlgi

Manisa Celal Bayar Üniversitesi tarafından yapılan resmi bilgilendirmede, sürekli işçi alımı yapılacağı, hasta bakımı ve temizliği hizmetleri ile koruma ve güvenlik hizmetleri için istihdam edilecek personelin başvuru genel ve özel şartlarını da dikkatle incelemesi, başvurularını internet üzerinden İŞKUR vasıtasıyla 24 Mayıs 2020 tarihine kadar tamamlaması gerektiği kaydedildi. Duyuruda, "Manisa Celal Bayar Üniversitesinin Sağlık Uygulama ve Araştırma (Hafsa Sultan) Hastanesi çalıştırılmak üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/D maddesi, 4857 sayılı İş Kanunu, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden aşağıda yer alan tabloda dağılımı gösterilen şekilde “Sürekli İşçi” alınacaktır." ifadeleri yer alırken, başvurularla ilgili, "Şartları taşıyan adayların, başvurularını 20.05.2020-24.05.2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesi üzerinden online yapmaları gerekmektedir." denildi.

Başvuru yapacak adaylarda aranacak genel ve özel şartlar ile kura sürecine dair bilgilendirme şu şekilde oldu: 

• Türk vatandaşı olmak.
• Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.
• Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.
• Askerlik ile ilişiği olmamak.
• Manisa İl sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.( Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı lan adresleri dikkate alınır.)
• Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile;
a) Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak.
b) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına ve cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçları, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma,
hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık ve fuhuş suçlarından mahkûm olmamak.
c) Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı
madde suçlarından dolayı hakkında devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak.
• Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.
• Kura usulü ile işe alımlarda kura çekimi, mevzuatına uygun olarak noter huzurunda 05.06.2020 Cuma günü saat 10.00’da Üniversitemiz Prof. Dr. Ümit Doğay Arınç Kültür Merkezinde yapılacaktır. COVİD-19 salgınının Ülkemizde yayılımına ilişkin tedbirler kapsamında kura çekimine katılımcı kabul edilmeyecek olup kura çekim işlemleri Üniversitemizin web sayfasından canlı olarak yayınlanacaktır.
• Sözlü sınava alınacak asıl adayların listesi açık iş sayısının dört katı, öncelik hakkına sahip olanların dört katı olarak kura çekimi sonucu belirlenir.
Kura ile ayrıca aynı sayıda yedek adayın isimlerini kapsayan bir liste oluşturulur.
• Kura Çekimi sonucunda belirlenen adaylar sözlü sınava alınacaktır.
• Sözlü sınavın gün, saat ve yeri ile sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi Üniversitemizin internet sitesinde (http://www.mcbu.edu.tr) duyurulur. Bu duyuru tebliğ mahiyetinde kabul edilir ve ilgililerin adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmaz.

Son Güncelleme: 20.05.2020 15:44
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Muhsin Akkoç 2020-05-25 00:45:54

Merhaba ben yüzdekırk engeliyim kamuda sürekli çalışacağım bir iş rica ediyorum Hakkari'de Van'da istanbulda olursa memnun olurum ilginiz için teşekkür