İşkur Müdürünün Görevine Son Verildi: Sebep İse Kamuyu Zarara Uğratma!

Mersin'de 2012 yılından itibaren İŞKUR İl Müdürlüğü yapan Mustafa Kutlu, kurumdaki müfettiş soruşturması sonucunda görevinden alındı. Sağlık raporu aldığı ifade edilen Kutlu, aynı kurumda araştırmacı olarak görevlendirildi.

İşkur Müdürünün Görevine Son Verildi: Sebep İse Kamuyu Zarara Uğratma!

İŞKUR Mersin İl Müdürü Mustafa Kutlu, bir süre önce kurum bünyesinde yapılan müfettiş soruşturması sonucu görevinden alındı. Bir ay sağlık raporu alan Kutlu'nun, aynı kurumda araştırmacı olarak görevlendirildiği öğrenildi.

Teknik Eğitim Fakültesi Mobilya Öğretmenliği mezunu olan Mustafa Kutlu, çeşitli kurumlarda öğretmenlik ve idarecilik yaptıktan sonra 2012 yılında Mersin'e İŞKUR İl Müdürü olarak atanıp, 2019'da naklen Akdeniz Belediyesine Başkan yardımcısı olarak geçiş yaptı.

MÜDÜRE YÖNELİK SUÇLAMALAR

2023 yılı başlarında Mersin İl Müdürlüğü için görevlendirilen Bakanlık Müfettişleri tarafından yapılan soruşturma sonucu "Görevi kötüye kullanma, kamu kurumunu zarara uğratma" suçundan hakkında rapor düzenlenen İl Müdürü Mustafa Kutlu, bakanlık talimatıyla görevden alınarak araştırmacı kadrosuna atandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.